გიორგი ხოჯევანიშვილი მოსახლეობასთან შეხვედრებს განაგრძობს. ამჯერად გორის მუნიციპალიტეტის მერთან ერთდ სოფელ ქვახვრელში იმყოფებოდა და ადგილობრივ მოსახელობას შეხვდა. შეხვედრაზე საუბარი შეეხო სოფლისთვის პრიორიტეტულ საკითხებს, როგორიცაა გარე განათების მოწყობა და ტურისტული ადგილების კეთილმოწყობა. გუბერნატორის თქმით, არც ერთი საკითხი უყურადღებოდ არ დარჩება და ეტაპობრივად მოგვარდება. მოსახლეობის თქმით, მათთვის მნიშვნელოვანია ასეთი შეხვედრების ჩატარება და სოფლისთვის მნიშვნელოვანი საკითხების განსახილველად ხელისუფლების წარმომადგენლებთან პირდაპირი კომუნიკაცია.
ახლახანს დასრულდა გაზის ტრანსპორტირების კომპანიის მიერ ქვახვრელისა და უფლისციხის გაზიფიცირება. აღსანიშნავია, რომ პროექტის ფარგლებში მოსწორდა და მოიხრეშა შიდა საუბნო გზები. სავალ ნაწილზე არსებული ორმოები გადაადგილების დროს დიდ პრობლემას უქმნიდა მოსახლეობას.
მოგვიანებით, გიორგი ხოჯევანიშვილმა ქვახვრელის საჯარო სკოლა მოინახულა და იქ არსებულ სიტუაციას გაეცნო. ,,საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ინფრასტრუქტურის მდგომარეობა მაქსიმალურად უნდა გამოსწორდეს, რათა მოსწავლეებმა სრულფასოვან გარემოში შეეძლონ განათლების მიღება. ჩვენ შესაბამის ზომებს მივიღებთ და ვიზრუნებთ, კომპეტენციის ფარგლებში, მაქსიმალურად სწრაფად მოხდეს საკითხების გადაჭრა“ - აღნიშნა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.

Giorgi Khojevanishvili met the local population in Kvakhvreli and listened to their needs
Giorgi Khojevanishvili continues meetings with the population. This time along with Mayor of the Gori Municipality, he was in the village of Kvakhvreli and met the local inhabitants there. At the meeting the discussion focused on such priority issues as arrangement of outdoor lighting and organization of tourist places. According to the Governor non of the issues will remain unattainable and will be resolved gradually. . The population consider that such meetings and direct communications to the representatives of the government in order to discuss important issues of the village, are significant for them.
The gas transportation company has recently completed the gasification of Kvakhvrli and Uplistsikhe. It is worth mentioning that the internal roads have been amended and gritted within the project. The pits on the passage were a major problem for the population during the movement.
Later on, Giorgi Khojevanishvili visited Kvakhvreli Public School and got familiar with the situation there. ,,The infrastructural condition must be maximally adjusted at educational institutions, so that students can get education in a full-fledged environment. We will bring into appropriate actions and care within the competencies to solve the issues as fast as possible’’,-said Giorgi Khojevanishvili.