საქართველოს პარლამენტის რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტის გასვლითი სხდომა შიდა ქართლის რეგიონში გაიმართა. შეხვედრაზე ადგილობრივი თვითმმართველობის კოდექსში შესატანი ცვლილებები განიხილეს და რეგიონში დაგეგმილ პროექტებზე იმსჯელეს. სხდომა შიდა ქართლის რწმუნებულმა, გიორგი ხოჯევანიშვილმა გახსნა და რეგიონის სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების თავისებურებებსა და გამოწვევებზე ისაუბრა.
მომხსენებელთა შორის იყვნენ პარლამენტის თვითმმართველობის კომიტეტის თავმჯდომარე ზაზა გაბუნია, კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე მერაბ ქვარაია, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე ილია ბეგიაშვილი, მუნიციპალური განვითარების ფონდის დირექტორი გიორგი შენგელია, რეგიონის მუნიციპალიტეტის მერები და სხვა ოფიციალური პირები.
სხდომის მონაწილეებმა ყურადღება გაამახვილეს შიდა ქართლში ტურიზმის განვითარების პერსპექტივებზე და განიხილეს დაგეგმილი პროექტები: სახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საავტომობილო გზების მშენებლობა-რეაბილიტაცია, გაზიფიცირება, წყალმომარაგების და მელიორაციის გაუმჯობესების სამუშაოები, გარემოს დაცვით პროექტები, ნაპირსამაგრი ნაგავსაყრელების მოწყობის სამუშაოები, სტარტაფების ხელშემწყობი და მაღალმთიანი რეგიონების განვითარებისკენ მიმართული პროექტები და სხვ.
სხდომის დასრულების შემდეგ, შეხვედრის მონაწილეებმა რეგიონში მიმდინარე მნიშვნელოვანი ინფრასტრუქტურული პროექტები და მშენებარე ობიექტები ადგილზე დაათვალიერეს.

The field session of regional policy and the committee of self-government was held in Shida Kartli region. The amendments to the local self-government code and the projects planned in the region were discussed at the meeting. Giorgi Khojevanishvili,-Governor in Shida Kartli opened the meeting and spoke about the peculiarities of social-economic development of the region and its challenges.
Among the rapporteurs were the Chairman of the Parliamentary Self-Government Committee Zaza Gabunia, Deputy Chairman of the Committee Merab Kvaraia, Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure Ilia Begiashvili, Director of Municipal Development Fund Giorgi Shengelia, the mayors of the region municipality and other officials.
The participants of the session focused on the perspective of tourism development in Shida Kartli and discussed the planned projects: constructing-rehabilitation of state roads of high importance, gasification, improvement of water supplying and melioration works, projects of the environment protection , installation of shoreline landfills, supporting of start up and projects for development of high mountain regions, etc.
After the meeting, the participants viewed important infrastructural projects and construction sites which are going on in the region.