შიდა ქართლის საბავშვო ბაღებში, სკოლებში, სამედიცინო და სხვა დაწესებულებებში ბუნებრივი აირის მოწყობილობები შემოწმდება
05 თებერვალი 2019
შიდა ქართლის რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი და მცხეთა-მთიანეთის რწმუნებული შალვა კერესელიძე კომპანია ,,სოკარ ჯორჯიას" წარმომადგენლებს შეხვდნენ. შეხვედრაზე მხარეებმა ბუნებრივი აირის მოხმარების უსაფრთხოების ნორმების გაძლიერებასა და შესაძლო რისკების შემცირებაზე იმსჯელეს.
შეხვედრაზე შეთანხმდნენ, რომ პრევენციის მიზნით, კომპანია ,,სოკარ ჯორჯიას" წარმომადგენლები ორივე რეგიონში ბუნებრივი აირის მოწყობილობებს შეამოწმებენ. პირველ რიგში დაგეგმილია საბავშვო ბაღების, სკოლების, სამედიცინო, კულტურული და სპორტული დაწესებულებებში განთავსებული გამათბობლების შემოწმება. ეტაპობრივად განხორციელდება სხვა ობიექტების შემოწმებაც.
,,ბუნებრივი აირი მოხმარების უსაფრთხო გამოყენება ერთ-ერთ მთავარ გამოწვევად რჩება ჩვენს ქვეყანაში, ეს ნათლად დაგვანახა ბოლო პერიოდში მომხდარმა შემთხვევებმაც. ვფიქრობთ, დროული პრევენცია თავიდან აგვარიდებს რიგ საშიშროებებს. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია მოსახლეობის უსაფრთხოება", - განაცხადა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.

Natural Gas Equipment will be Examined In Shida Kartli Kindergartens, Schools, Medical and Other Institutions.
05 February 2019
Giorgi Khojevanishvili,-Shida Kartli State Representative and Shalva Kereselidze,- Mtskheta-Mtianeti State Representative met with the representatives of the company ‘’Sokar Georgia’’. The sides discussed about the enhancing  the safety of natural gas consumption and reducing possible risks at the meeting.
The sides agreed that the representatives of the company ‘’Sokar Georgia’’ will examine natural gas equipment in both regions for the purpose of  prevention.  First of all, checking the heaters placed in kindergartens, schools, medical, cultural and sports establishments have been planned. Other institutions will be examined gradually also.
,,Safe consumption of  natural gas is one of the main challenges in our country. It is obvious from the examples of the recent occasions. We hope that timely activities will prevent a number of hazards. The security of  the population is important for us’’,- said Giorgi Khojevanishvili.