შიდა ქართლის რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოების წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა შიდა ქართლის რეგიონში პროექტებისა და ღონისძიებების ერთობლივ განხორციელებაზე იმსჯელეს. ხოჯევანიშვილის თქმით, მნიშვნელოვანია საჯარო და არასამთავრობო სექტორის შესაძლებლობების მაქსიმალური გამოყენება რეგიონში არსებული საკითხების გადაჭრის პროცესში.
შეხვედრაზე რამდენიმე საკითხი გამოიკვეთა, რომლის განხორციელებაც უახლოეს პერიოდში დაიწყება. კერძოდ, შიდა ქართლის საჯარო სკოლებში საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოება წითელი ჯვრის კომიტეტის მხარდაჭერით განახორციელებს პროექტს “საგანგებო სიტუაციებისთვის მზადყოფნისა და რეაგირების უზრუნველყოფა". ეს გულისხმობს პირველადი დახმარების ტრენინგების ჩატარებას კატასტროფების რისკის შემცირების მიზნით. ამასთან ერთად, ადგილობრივი მუნიციპალიტეტები ზაფხულის პერიოდში გეგმავენ ახალგაზრდული ბანაკების მოწყობას, სადაც აქტიურად ჩაერთვება წითელი ჯვრის ორგანიზაცია როგორც ადამიანური, ისე ტექნიკური რესურსით.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ხანდაზმულთა თავშესაფრის მოწყობასა და სოციალური საწარმოს დაფუძნებას. როგორც ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, მათთვის მნიშვნელოვანია სრულად აითვისონ რეგიონი და განახორციელონ შედეგზე ორიენტირებული აქტივობები.
წითელი ჯვრის საერთაშორისო მოძრაობა საერთაშორისო ჰუმანიტარული ორგანიზაციაა. თავდაპირველად ის შემოიფარგლებოდა ბრძოლაში დაზარალებულ ომის მონაწილეთათვის დახმარებით. შემდგომში კი ორგანიზაციის საქმიანობა მშვიდობიან მოსახლეობაზეც გავრცელდა. საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოება (სწჯს) დაარსდა 1918 წ.

Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli met with the representatives of the Red Cross. The two sides discussed about the joint implementations of projects and activities. According to Khojevanishvili it is very important to use public and private sectors’ abilities maximally in the process of solving the existing problems in the region.
Some issues were focused at the meeting which implementation will start in the nearest period. Particularly, the Red Cross society of Georgia by supporting of the Committee of the Red Cross will implement the project ‘’ Ensuring Preparedness and Response to Emergency Situations’’ at public schools of Shida Kartli. This means to conduct trainings at primary aids to reduce disaster risks. Also, the local municipalities are planning to arrange camps for young people in summer where the Red Cross Organization will be actively involved with its human and technical recourses.
The discussion was dealt with old people’s shelter arrangement and foundation of a social enterprise. According to the representatives of the organization, it is important for them to fully utilize the region and to implement the activities which are oriented on results.
The International Movement of the Red Cross is an international humanitarian organization. At the beginning it helped only the people who participated and injured in wars. Afterwards, it expended its activities on peaceful population. The Red Cross Society was found in 1918 in Georgia.