შიდა ქართლის სამხარეო ადმინისტრაციისა და შიდა ქართლის ჰაბის ორგანიზებით გორის ციხის და მიმდებარე ტერიტორიის განვითარების თემაზე შეხვედრა მოეწყო. შეხვედრას რეგიონის რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი, კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის სააგენტოს დირექტორის მოადგილე პაატა გაფრინდაშვილი, ადგილობრივი თვითმართველობისა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები, ასევე, თემით დაინტერესებული პირები ესწრებოდნენ.
ამჟამად, გორის ციხეზე არქეოლოგიური სამუშაოები მიმდინარეობს. კულტურული მემკვიდრეობის სააგენტოს წარმომადგენლებმა შეკრებილებს ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს მიმდინარე პროცესთან დაკავშირებით. არქეოლოგიური გათხების დასრულების შემდეგ იგეგმება ტურისტული ინფრასტრუქტურის მოწყობა. შეხვედრაზე ის საკითხები განიხილეს, რაც გორის ციხისა და მიმდებარე ტერიტორიის განვითარების პერსპექტივებთანაა დაკავშირებული. ასევე, იმსჯელეს გორის ციხის გორის მუნიციპალიტეტისთვის გადმოცემის, ციხის ტერიტორიის სრულად ათვისებისა და სამუზეუმო სივრცის მოწყობის საკითხებზე.
,,კარგი შეხვედრა გვქონდა, რადგან ყველა დაინტერესებულმა მხარემ მივიღეთ მონაწილეობა და ერთობლივად ვიმსჯელეთ ჩვენი ქალაქის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი და სტრატეგიული კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლის განვითარების საკითხზე. საინტერესო იდეები გაჟღერდა, რაც შემდგომ გათვალისწინებული იქნება. ასევე, შევთანხმდით, რომ მომდევნო შეხვედრა მოვაწყოთ უშუალოდ გორის ციხეზე, სადაც ადგილზე გავეცნობით როგორც პირველადი სამუშაოების შედეგებს, ისე ლომჭაბუკის ძეგლის ირგვლივ მიმდებარე საპროექტო სამუშაოებს", - აღნიშნა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.

Public Discussion was Conducted about the Development of Tourist Infrastructure of Gori Castle
A meeting about development of Gori Castle and its surroundings was conducted by organizing of Shida Kartli Administrative Office and Shida Kartli Hub.  Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli, Paata Gaprindashvili,-Deputy of the Director of  Cultural Heritage Protection Agency, representatives of  the localself-governance and ENJO sector ,also the people who are interested in this issue attended the meeting.
Archeological works are in progress nowadays at Gori Castle. The representatives of the Cultural Heritage Agency provided the participants of the meeting with the detailed information about the current process.  Arrangement of tourism infrastructure is being planned after finishing the archeological excavations.  The issues which are dealt with the perspectives of development of Gori Castle and its surroundings were discussed at the meeting. They also discussed about the issues of transferring Gori Castle to the Gori Municipality, fully using of the territory of the castle and arranging of museum space.
,,We had a good meeting as all the interested sides participated in it and we together discussed about development of one of the important and strategic cultural heritage monuments of our town. Some interesting ideas were born which will be focused on in the future. We also agreed on arranging the next meeting at Gori Castle itself  where we’ll be able to introduce to the results of the starting works as well as the project works which are in progress around the Victory Monument’’,-noted Giorgi Khojevanishvili.