შიდა ქართლის გუბერნატორმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ გიორგი ხანიშვილმა გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ არაშენდაში, ადგილობრივ ფერმერს, ალექსანდრე კოპაძეს 150-მდე ძირი ვაშლის ნერგი ჩაუტანეს და მათ დარგვაში დაეხმარნენ. გასული წლის დეკემბერში, ალექსანდრე კოპაძეს ოთხწლიანი მსხმოიარე ვაშლის ბაღი გაუჩეხეს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შიდა ქართლის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის შუამდგომლობით, კერძო სანერგე მეურნეობამ, შპს „კომპლექს-არგომ“ ალექსანდრე კოპაძეს ბაღის აღსადგენად ვაშლის ნერგები უფასოდ გადასცა. სპეციალური ტექნიკით ფერმერს დახმარებას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო უწევს.
„შიდა ქართლის რეგიონისთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ხეხილის ბაღების განახლება. ამ მიმართულებით გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო არაერთ ხელშემწყობ პროექტს ახორციელებს. ვანდალურად გაჩეხილი ბაღის ადგილას, საერთო ძალისხმევით, ალექსანდრე კოპაძეს ახალი ბაღი ექნება“, - განაცხადა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.

Giorgi Khojevanishvili,-the State-representative in Shida Kartli and Giorgi Khanishvili,-the First Depute of the Minister of the Environment Protection and Agriculture brought about 150 apple seedlings to the village of Arashenda and helped Aleksandre Kopadze,-the local farmer to plant them.
In December of last year, Alexander Kopadze’s a four-year-old apple garden was cut down. With the mediation of the Shida Kartli Information-Consultation Service of the Ministry of Environment Protection and Agriculture, private sanitary farming company "Complex-Argo" LLC handed out apple seedlings for the restoration of Alexandre Kopadze’s garden. The Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia provides special assistance to farmers.
"It is especially important for the Shida Kartli region to upgrade the fruit gardens. The Ministry of Environment Protection and Agriculture is implementing a number of supporting projects in this direction. Alexandre Kopadze will have a new garden, "- said Giorgi Khojevanishvili.