ტურიზმის სფეროში თანამშრომლობის მიზნით შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანშვილმა, მცხეთა-მთიანეთის სახელმწიფო რწმუნებულმა შალვა კერესელიძემ და სამცხე-ჯავახეთის სახელწიფო რწმუნებულმა ბესიკ ამირანაშვილმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს.
მემორანდუმის ფარგლებში, რეგიონები ერთობლივად იმუშავებენ ტურიზმის ხელშეწყობისა და ტურისტული ღონისძიებების დაგეგმვის მიზნით. ეს ხელს შეუწყობს ტურიზმის სფეროში არსებული სიახლეების გაზიარებას, ტურისტული ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებას, რეგიონში არსებული ისტორიულ-კულტურული და ტურისტულად მნიშვნელოვანი ობიექტების პოპულარიზაციას, რაც თავის მხრივ ხელს შეუწყობს კიდევ უფრო მეტი ტურისტის მოზიდვას.
გიორგი ხოჯევანიშვილის თქმით, რეგიონების თანამშრომლობა მნიშვნელოვანი და აუცილებელია, რათა მაქსიმალურად იყოს ათვისებული თითოეული მუნიციპალიტეტის ტურისტული პოტენციალი. რეგიონების ურთიერთთანამშრომლობა და ერთმანეთის ხელშეწყობა მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს აღნიშნული სფეროს განვითარებას.

Giorgi Kjojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli, Shalva Kereselidze,-the State Representative in Mtskheta-Mtianeti and Besik Amiranashvili,-the State Representative in Samtskhe-Javakheti signed the memorandum for cooperation in tourism.
The regions will work together for promoting tourism and planning tourist activities. This will facilitate sharing of innovations in tourism, improving tourism infrastructure, popularization of historic and culturally important facilities in the region, which in turn will attract more tourists.
According to Giorgi Khojevinashvili, cooperation of regions is important and necessary to ensure the maximum potential of each municipality's tourism potential. Cooperation and promotion of the regions will significantly improve the development of this sphere.