სოფელ ახრისში ადგილობრივ მოსახლეობას უფასო სამედიცინო გამოკვლევები ჩაუტარდათ
კამპანიის ,,ერთად ვიზრუნოთ თქვენს ჯანმრთელობაზე" ფარგლებში გორის მუნიციპალიტეტის საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფელ ახრისისა და მის მიმდებარე სოფლებში მცხოვრებ მოსახლეობას უფასო სამედიცინო კვლევები ჩაუტარდათ. ადგილობრივებს კონსულტაციები ერისთავის სახელობის ექსპერიმენტალური და კლინიკური ქირურგიის ეროვნული ცენტრის სხვადასხვა პროფილის ექიმებმა გაუწიეს. გარდა თერაპევტული, კარდიოლოგიური, ენდოკრინოლოგიური და ოფთალმოლოგიური კვლევებისა, მოსახლეობას საჭიროებისამებრ ჩაუტარდათ ექოსკოპიური კვლევებიც.
უფასო კვლევევის აქციაზე იმყოფებოდნენ შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი და რწმუნებულის მოადგილე ნუგზარ სამხარაძე. რწმუნებულის თქმით, შიდა ქართლის რეგიონის სოფლებში უკვე რამდენმე თვეა ინტენსიურად მიმდინარეობს უფასო სამედიცინო კვლევების აქციები, ამით მოსახლეობას შესაძლებლობა ეძლევათ უფასოდ და რაც მთავარია, ადგილზე მიიღონ სასურველი მომსახურება.
აქციის ფარგლებში, ექიმების მიერ დანიშნული რეცეპტების მიხედვით მედიკამენტები პაციენტებზე უფასოდ გაიცა.

Free medical examinations were carried out on the local population in Akhrisi village
In the framework of the campaign "Take Care of Your Health Together" free medical research was conducted for the residents of Akhrisi village and adjacent villages near the occupation line of Gori municipality.   The locals were consulted by doctors of different profile at the Eristavi National Center for Experimental and Clinical Surgery.  In addition to therapeutic, cardiological, endocrinological and ophthalmologic exams , the population was also required to undergo echoscopic examinations.
Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in Shida kartli and his deputy Nugzar Samkharadze attended the activity of the free medical examinations. According to the State Representative, the activities of free medical examinations have already been intensively going on for some months in the villages of Shida Kartli region. The population has a an opportunity to get a desirable service free of charge in their villages.
The medicines which were prescribed by the doctors, were given to the patients free of charge within the activity.