სკოლის გახსნის ღონისძიებას შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი, რწმუნებულის პირველი მოადგილე სიმონ გულედანი, გორის მუნიციპალიტეტის მერი კონსტანტინე თავზარაშვილი, საგანმანათლებლო რესურსცენტრისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
ხელისუფლების წარმომადგენლებმა პედაგოგებსა და მოსწავლეებს განახლებულ სკოლაში დაბრუნება მიულოცეს. სკოლის ღვაწლმოსილ პედაგოგებს კი სიმბოლური საჩუქრები გადაეცათ.
სკოლაში მოწესრიგდა სველი წერტილები, გამოიცვალა ელექტრო გაყვანილობა, რეაბილიტაცია ჩაუტარდა საკლასო ოთახებსა და დერეფნებს, მოეწყო ღია სპორტული მოედანი და მოპირკეთდა სკოლის ეზო.
შიდა ქართლის მასშტაბით, როგორც ქალაქების, ისე სოფლების საჯარო სკოლებს მცირე სარეაბილიტაციო სამუშაოები ჩაუტარდათ. პროექტის ფარგლებში 67 სკოლაში 81 პროექტი განხორციელდა, რაზეც 4 250 000 ლარი დაიხარჯა. საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სველი წერტილები, სახურავები, გათბობის სისტემები, კარ-ფანჯრები და ელექტრო გაყვანილობა შეცვლა. ასევე, ზოგიერთ სკოლაში მოეწყო ღია სპორტული მოედანი და მოწესრიგდა ეზო.

Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in Shida Kartli, Simon Guledani,-the Firs Deputy of the State Representative, Konstantine Tavzarashvili,-the Mayor of Gori Municipality, the authorities of Educational Resource Centre and local self-government attended the opening ceremony of the school.
The government authorities congratulated the teachers and students on coming back to the rehabilitated school. Symbolic presents were given to the merited teachers. .
Toilets were repaired, electrical wiring was replaced, classrooms and corridors were rehabilitated, an outdoor playground was arranged and the school yard was faced in stone.
At the scale of Shida kartli, the public schools both in the towns and villages, have undergone minor rehabilitation. 81 projects were implemented at 67 schools within the project and 4 250 000 GEL was spent. Toilets, roofs, heating systems, doors and windows and electrical wiring were replaced at the educational institutions. Outdoor playgrounds were arranged and yards were faced in stone at some schools.