ნგრევად შენობებში მცხოვრებ დევნილ ოჯახებს ხაშურში ბინები გადაეცათ
საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრომ ხაშურში, ახალაშენებულ კორპუსში 14 დევნილ ოჯახს ბინები გადასცა. ბინების გადაცემის შემდეგ, სურამში, ორი ნგრევადი ობიექტი იხურება, სადაც იძულებით გადაადგილებული ოჯახები, წლების განმავლობაში, უმძიმეს პირობებში ცხოვრობდნენ.
ხაშურში, რუსთაველის ქუჩაზე არსებული ბინები სამინისტრომ დევნილი ოჯახებისთვის, მენაშენეების პროგრამის ფარგლებში, კონკურსის წესით შეისყიდა.
იძულებით გადაადგილებულ ოჯახებს ახალი ბინების გასაღები მინისტრის მოადგილემ გიორგი წოწკოლაურმა, დევნილთა, ეკომიგრანტთა და საარსებო წყაროებით უზრუნველყოფის სააგენტოს დირექტორის მოადგილემ ბესარიონ სიმონიშვილმა, შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და ხაშურის მუნიციპალიტეტის მერმა გიორგი გურასპაშვილმა გადასცეს.
2013 წლიდან დღემდე, საქართველოს მასშტაბით, 154 ნგრევადი ობიექტი დაიხურა და იქ მცხოვრებმა 2000-მდე დევნილმა ოჯახმა ბინები ახალაშენებულ კორპუსებში მიიღო. 2013 წლიდან დღემდე, საცხოვრებელი ფართით 21 000-ზე მეტი დევნილი ოჯახი დაკმაყოფილდა, პროცესი გრძელდება.

Ministry of Labor, Health and Social Affairs has distributed apartments to 14 IDP families who were internally Displaced from the Occupied Territories in Khashuri, in the newly constructed block of flats. After distributing the flats, two dilapidated buildings will be closed where the IDP persons have lived for many years in the hardest conditions.
The Ministry purchased apartments in Rustaveli Street in Khashuri for IDP families through a competition within the frameworks of the clients’ program.
Deputy Minister,- Giorgi Tsotskolauri, Deputy of Director of the Agency of IDPs,eco-migrants and Livelihoods,-Besarion Simonishvili, Shida Kartli State Representative,-Giorgi Khojevanishvili, the Mayor of Khashuri Municipality,-Giorgi Guraspashvili gave the keys to the flats to the IDP families.
Since 2013, 154 dilapidated buildings have been closed across Georgia and up to 2,000 IDP families have received apartments in newly constructed buildings. Since 2013, more than 21,000 IDP families have been provided housing, the process continues.