გორის ციხის ფერდობის მიმდებარედ, იქ სადაც რამდენიმე თვის წინ გალაკტიონ ტაბიძის მემორიალური დაფა გაიხსნა, დღეს წითელი და თეთრი ვარდების ხეივანი გაშენდა. სპეციალურად ამ სივრცისთვის გორის მუნიციპალიტეტის კეთილმოწყობის სააგენტომ ლითონის კონსტრუქციები დაამონტაჟა. დღესვე, ლომჭაბუკის სკვერის გასწვრივ 50 ძირი ცხენის წაბლიც დაირგო.
გამწვანების აქციაში მონაწილეობა შიდა ქართლი რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა, გორის მუნიციპალიტეტის მერმა, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებმა და საზოგადოების წევრებმა მიიღეს.
,,მიხარია, რომ ჩვენი ქალაქი ყოველდღიურად ლამაზდება დარწმუნებული ვარ, რომ დღეს გაშენებული ხეივანი გორის ერთ-ერთი მიმზიდველი ადგილი გახდება. ჩვენ კიდევ ბევრი კარგი გეგმა გვაქვს, რომელსაც ერთობლივი ძალებით განვახორციელებთ" - აღნიშნა ხოჯევანიშვილმა.

Galaktion’s Lane was laid out in Gori
Near the slope of Gori fortress, where a memorial plaque of Galaktion Tabidze was opened a few months ago, a red and white rose alley was laid out  today.   Gori Municipality Improvement Agency has installed metal constructions specifically for this area. Also 50 horse chestnut trees were planted along the square of ‘’The Rider on the Lion’’.
Shida Kartli State Representative  Giorgi Khojevanishvili, Gori Municipality Mayor, representatives of local self-government and community members participated in the planting action.
,,I am glad that our town is getting more and more beautiful day after day. I am sure that the lane which has been laid out today, will be one of the most attractive places. We also have more good  plans which will be implemented by  the joint forces’’, said Khojevanishvili.