სამხარეო ადმინისტრაციამ და კომპანია ,,გალფმა“ ერთობლივი საქველმოქმედო აქცია განახორციელეს
კამპანიის - "ბავშვებისთვის" ფარგლებში გორის მუნიციპლიტეტის სოფელ საქაშეთის დევნილთა ჩასახლებაში შიდა ქართლის ადმინისტრაციისა და კომპანია ,,გალფის" ერთობლივი საქველმოქმედო ღონისძიება გაიმართა. ჩასახლებაში მცხოვრებ ოჯახებს პროდუქტები გადაეცათ. იმ ოჯახებმა კი რომლებსაც მცირეწლოვანი პატარები ჰყავთ, პროდუქტებთან ერთად სათამაშოებიც მიიღეს საჩუქრად.
აქციაში მონაწილეობა შიდა ქართლის რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და კომპანია ,,გალფის" ვიცე-პრეზიდენტმა ნინო ჯიბლაძემ მიიღეს.
,,კერძო და საჯარო სექტორის კიდევ ერთი კარგი მაგალითია დღევანდელი საქველმოქმედო აქცია. აღსანიშნავია, რომ ჩვენ პირველად არ ვთანამშრომლობთ და ვფიქრობ, მსგავი ტიპის ერთობლივი ღონისძიებები, პირველ რიგში, მოსახლეობისთვისაა მნიშვნლოვანი, მათ საჭიროებებზეა მორგებული. ვიმედოვნებ, რომ სამომავლოდაც განვაგრძობთ კერძო სექტორთან თანამშრომლობას და მათთან ერთად მნიშვნელოვანი პროექტების განხორციელებას" - აღნიშნა რწმუნებულმა.
კამპანიისთვის თანხის დიდი ნაწილის მობილიზება კომპანია ,,გალფმა" საცალო ქსელში შესაბამისი აქციით შეძლო, სადაც გაყიდული საწვავის თითოეული ლიტრის საფასურიდან 3 თეთრი აღნიშნული პროექტის ფონდში ირიცხებოდა. აქცია 25 დეკემბერს დაიწყო და 31 დეკემბერს დასრულდა. ჯამში 85,300 ლარის მობილიზება მოხერხდა.

Within the framework of the campaign "For Children" a joint charity event of Shida Kartli administration and the company "Gulf" was held in the settlement of IDPs in the village of Sakasheti in Gori municipality. The families in the settlement were given products. The families with young children have received toys along with products.
Shida Kartli State-representative Giorgi Khojevanishvili and Vice President of the Company ‘’Gulf’’ Nino Jibladze also participated in the event.
,,Today’s charity event is one of the good examples of the private and public sectors. It is worthy mentioning that it is not the first time of our collaboration and I think that the joint events like this are first of all important for the locals, it is adjusted to their requirements. I hope that we will collaborate with the private sector in the future as well and implement important projects with them again’’,-said the State-representative.
A large portion of the campaign was mobilized by the Gulf company through a retail rally, which included 3 Tetri of each liter of fuel sold in the aforementioned project fund. The event started December 25th and ended December 31st A total of GEL 85,300 was mobilized.