შიდა ქართლის სამხარეო ადმინისტრაციის ორგანიზებით საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფელ ერგნეთის ამბულატორიის შენობაში, გამყოფი ხაზის სიახლოვეს მდებარე სოფლებში - ბროწლეთში, მეღვრეკისში, ტირძნისსა და ერგნეთში მცხოვრები ბავშებისთვის სამედიცინო-საქველმოქმედო აქცია გაიმართა.
აქცია კერძო და სახელმწიფო სექტორის ერთობლივი ორგანიზებით განხორციელდა. შიდა ქართლის სამხარეო ადმინისტრაცია, გორის მუნიციპალიტეტის მერია, კომპანია ,,ჰუმანა“ და გორის სამედიცინო ცენტრი მონაწილეობდნენ. გამყოფ ხაზთან მცხოვრებ ორ წლამდე ასაკის პატარებს პედიატრის და ფსიქოლოგის კონსულტაცია გაეწიათ.
,,რეგიონში ხშირად ტარდება სამედიცინო აქციები და ამჟამად, პედიატრები გვყავს სტუმრად. სამედიცინო აქციის ფარგლებში მოემსახურებიან ერგნეთში, ბროწლეთში, მეღვრეკისსა და ტირძნისში მცხოვრებ ბავშვებს. ასევე, კერძო კომპანიის ჩართულობით, პატარებს საჩუქარები გადაეცემათ. მსგავსი ტიპის ღონისძიებები მნიშვნელოვანია იმ თვალსაზრისით, რომ საოკუპაციო ხაზთან მდებარე სოფლების მოსახლეობის მხარდაჭერა ჩვენთვის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტი და მნიშვნელოვანი მიმართულებაა“, - აღნიშნა რწმუნებულმა.

Shida Kartli Regional Administration organized a medical-charity event for the children living in the village of Ergneti near the occupation line and in the villages near Brtskleti, Meghvrekeli, Tirdznisi and Ergneti.
The action was organized jointly by private and public sectors. Shida Kartli Regional Administration, Gori Municipality City Hall, the Company “Humana” and Gori Medical Center participated in the event. Two-year-old children, living along the occupation line were consulted by the pediatricians and psychologists.
,,Medical examination events are often held in the region and now pediatricians visited us. Within the medical action children living in Ergneti, Brotskli, Meghvrekeli and Tirdznisi will be served. Also, with the involvement of the private companies, the children will be given presents. These kinds of events are important in the sense that the support of the population of the villages near the occupation line is one of our top priorities and an important direction for us, ”- said the State representative.