გიორგი ხოჯევანიშვილის ხელმძღვანელობით, შიდა ქართლის რწმუნებულის ადმინისტრაციაში კორონავირუსთან დაკავშირებით შექმნილი სპეციალური შტაბის სხდომა გაიმართა
სხდომაზე საგანგებო მდგომარეობით დაწესებული შეზღუდვების აღსრულების საკითხები, აგრარულ ბაზრებში არსებული მდგომარეობა, მოქალაქეების თერმოსკრინინგის პროცესი და კორონავირუსის გავრცელების პრევენიციის მიზნით გატარენული ღონისძებები განიხილეს. სახელმწიფო რწმუნებულმა საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმით დადგენილი მოთხოვნების დარღვევისათვის დაჯარიმებული პირების შესახებ ინფორმაციაც მოისმინა.
შეხვედრაზე შტაბის წევრებმა შიდა ქართლის მასშტაბით არსებული 6 აგრარული ბაზრის დახურვის გადაწყვეტილება მიიღეს. სავაჭრო ობიექტების დაკეტვა მიზნად ისახავს კორონავირუსის გავრცელების რისკების მაქსიმალურად შემცირებას. შტაბის სხდომას ვაიდეოკონფერენციის საშუალებით პრემიერ-მინისტრი ჩაერთო, რა დროსაც გიორგი გახარიამ რეგიონების ხელმძღვანელ პირებთან საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში დაწესებული შეზღუდვების აღსრულება განიხილა.
რეგიონების ხელმძღვანელმა პირებმა მთავრობის მეთაურისგან, ასევე, მიიღეს დავალებები, სრული მზაობა არსებობდეს თერმოსკრინინგის პროცესისა და ჰოსპიტალური სექტორის შესაბამისობის, მათ შორის პირველადი ჯანდაცვის სისტემისა და ოჯახისა და სოფლის ექიმების მობილიზაციის კუთხით.

Under the leadership of Giorgi Khojevanishvili, A special staff meeting was held at the Shida Kartli Representative Administration regarding Coronavirus under the leadership of Giorgi Khojevanishvili.
The special meeting was focused on the implementation of the restrictions imposed by the state of emergency, the situation in the agrarian markets, the process of thermoscreening of citizens and the measures taken to prevent the spread of coronavirus. The state Representative also listened to the information about the persons fined for violating the requirements established by the state of emergency.
At the meeting, the members of the headquarters decided to close 6 agrarian markets in Shida Kartli. Closing of of trading objects aims to minimize the risks of the spread of coronavirus. The Prime Minister got involved in the meeting of the headquarters through a video conference, during which Giorgi Gakharia discussed with the heads of the regions the implementation of the restrictions imposed within the framework of the state of emergency.
Leaders of the regions also received instructions from the head of government to be fully prepared for the compliance of the thermoscreening process and the hospital sector, including the mobilization of the primary health care system and family and rural doctors.