ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ურბნისში მდებარე თევზის საწარმო "უმალი" სრული დატვირთვით აგრძელებს მუშაობას. შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა საწარმოო პროცესი ადგილზე დაათვალიერა.
თევზის საწარმო, გარდა შიდა ქართლისა, პროდუქციით ქვეყნის მასშტაბით ყველა რეგიონს ამარაგებს. საწარმოს წარმომადგენლების თქმით, მუშაობა სრული დატვირთვით მინდინარეობს და ნაწარმის ფასიც არ გაზრდილა. ასევე, მუშაობის პროცესში სრულადაა დაცული ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ მიღებული უსაფრთხოების რეკომენდაციები.
ევროპული სტანდარტების შესაბამისი საწარმო პროექტის „ერთიანი აგროპროექტი“ ფარგლებში დაფინანსდა და მასში 2 მილიონ დოლარამდე ინვესტიცია განხორციელდა. გადამამუშავებელ საწარმოში 100-მდე პირია დასაქმებული.
პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით შექმნილი საკოორდინაციო საბჭოს ფარგლებში, ამოქმედებულია საკოორდინაციო სამუშაო ჯგუფები მხარის რწმუნებულების ხელმძღვანელობით. საკოორდინაციო ჯგუფებს კოორდინაციას რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო და საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მრჩეველი რეგიონალურ საკითხებში სოზარ სუბარი უწევენ.

Shida Kartli State Representative got acquainted with the work of the fish factory
Fish factory ‘’Umali’’ which is located in the village of Urbnisi,in Kareli Municipality goes on working at full capacity. Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative of Shida Kartli inspected the enterprising process in Urbnisi.
The fish factory, except Shida Kartli, supplies products to all regions of the country.          According to the factory representatives, the working process is going on at full capacity and the prices of the product have not been risen. Also  the safety recommendations established  by the Ministry of Health are fully protected  during the work process.
The European Standard Enterprise was funded under the ‘’United Agro Project’’ and has invested up to $ 2 million.   Up to 100 people are employed in the processing factory.
Within the frameworks of the coordinating council which is set up under the Prime-Minister’s leadership, coordination working groups are in action which are established by the State Representative of Shida Kartli. The coordination groups are controlled  by the Ministry of Regional Development and Infrastructure and Sozar Subar,-An adviser of the Prime-Minister in the Regional Issues.