რწმუნებულმა ქვეითი ბრიგადის სამხედროებს 26 მაისი მიულოცა
სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა პირველი ქვეითი ბრიგადის შემადგენლობას დამოუკიდებლობის დღე მიულოცა და ქვეყნის სამსახურში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და I ქვეითი ბრიგადის მეთაურმა, ვიცი-პოლკოვნიკმა როლანდ ძნელაძემ ბრიგადის სამხედრო მოსამსახურეებს საქართველოს დამოუკიდებლოს დღე მიულოცეს.
ასევე, ბრიგადის ხელმძღვანელობამ და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა გმირთა მემორიალი გვირგვინით შეამკეს და წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს ქვეყნის დამოუკიდებლობისა და თავისუფლებისთვის ბრძოლაში, ასევე საერთაშორიო მისიებში დაღუპული ქართველი მებრძოლების ხსოვნას.
საქართველოს დამოუკიდებლობის დღის აღსანიშნავად I ქვეით ბრიგადაში სამხედროების დაჯილდოება და სამხედრო ტექნიკის გამოფენა გაიმართა.

The State Representative congratulated the Infantry Brigade on May 26 -
The State representative Giorgi Khojevanishvili congratulated the First Infantry Brigade on the Independence Day and thanked for their contribution to the country.
Shida Kartli State representative Giorgi Khojevanishvili and the Head of the First Infantry Brigade, Vice-colonel Roland Dzneladze congratulated the millitary personnel of the brigade on the Independence Day of Georgia.
Also, the brigade leadership and local government officials laid a wreath at the Heroes' Memorial and observed a minute of silence in honor of the country's struggle for independence and freedom, as well as the memory of Georgian fighters killed in international missions.
To celebrate the Independence Day of Georgia, the 1st Infantry Brigade was awarded military prizes and an exhibition of military equipment.