საწარმო შიდა ქართლის რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა დაათვალიერა და წარმოების პროცესს გაეცნო. კომპანია ,,ეკო ჯორჯია" სახელმწიფო პროგრამის - “აწარმოე საქართველოში” მონაწილეა, რომელსაც გორში მდებარე მიწის ნაკვეთი და 3355 კვ.მ. შენობა-ნაგებობა 1 ლარად გადაეცა.
საწარმოს წარმომადგენლის თქმით, ეს ერთადერთი საწარმოა საქართველოში, სადაც არა მხოლოდ ბიოდეგრადირებადი პარკები, არამედ მისთვის საჭირო ნედლეულიც მზადდება.
საწარმოს საინვესტიციო ღირებულება, დაახლოებით, 3 მილიონ ლარს შეადგენს. ამჟამად ადგილზე 25 ადამიანია დასაქმებული, თუმცა სამომავლოდ 100-ზე მეტი სამუშაო ადგილის შექმნა იგეგმება.

An enterprise of biodegradable sacks has been launched in Gori
Shida Kartli State Representative Giorgi Khojevanishvili visited the enterprise and got introduced to the producing process.  The company ‘’Eco Georgia’’ is the participant of the state program –‘’Produce in Georgia’’, which owns a  land  plot in Gori and 3355 sq.m. building for 1 GEL.
According to the representative of the enterprise, this is the only enterprise in Georgia, where not only biodegradable sacks, but also the raw materials needed for it are produced.
The investment cost of the enterprise is about 3 million GEL. Currently, 25 people are employed on the site, but more than 100 jobs are planned to be created in the future.