ქარელის ცენტრალური საავადმყოფო, რომელიც ახალი კორონავირუსის პანდემიის პირობებში, 19 აპრილს სრულად გამოცხადდა ე.წ. ცხელების ზონად, ჩვეულ რეჟიმს დაუბრუნდა. კლინიკაში არსებულ მდგომარეობას შიდა ქართლის რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი ქარელის მუნიციპალიტეტის მერთან ზაზა გულიაშვილთან ერთად გაეცნო.
,,დღეის მდგომარეობით, რეგიონში ეპიდემიოლოგიური ვითარება სტაბილურია და კონტროლს ექვემდებარება. შესაბამისად, კლინიკა, რომელიც 19 აპრილიდან მთლიანად ე.წ. ცხელების ზონას წარმოადგენდა, სტანდარტულ სამედიცინო რეჟიმს და სერვისებს უბრუნდება, თუმცა, საჭიროების შემთხვევაში, თუ იქნება ეპიდემიოლოგების შესაბამისი რეკომენდაცია, აქ მოქმედებს იზოლირებულად ბოქსირებული განყოფილება, რომელიც უზრუნველყოფს კოვიდზე საეჭვო პაციენტების მართვას. კიდევ ერთხელ ვუხდი მადლობას მედპერსონალს, იმ ადამიანებს, ვისაც ყველაზე მაღალი რისკის შემცველ გარემოში უწევდათ მუშაობა და აბსოლუტურად თავდაუზოგავად და პროფესიონალურად გაართვეს თავი დაკისრებულ მოვალეობას", - აღნიშნა შიდა ქართლის რწმუნებულმა.
19 აპრილიდან 1-ელ ივნისამდე, ,,გორმედის“ ქსელის ქარელის ცენტრალურმა საავადმყოფომ ცხელების ზონის სტაციონარში 260 პაციენტი მიიღო. კლინიკის გენერალური დირექტორის, ვასილ ჭეიშვილის ინფორმაციით, ლუგარის ლაბორატორიაში გაიგზავნა 335 ნიმუში, მათ შორის 75 - სამედიცინო პერსონალის, ასევე, გაკეთდა 64 სწრაფი ტესტი და არც ერთი შემთხვევა არ დადასტურდა.

Kareli Central Hospital, which was fully declared in the conditions of the new Coronavirus pandemic on April 19, As the fever zone, returned to normal working mode. Shida Kartli State Representative Giorgi Khojevanishvili got acquainted with the situation in the clinic together with the Mayor of Kareli Municipality Zaza Guliashvili.
As of today, the epidemiological situation in the region is stable and under control. Accordingly, the clinic, which will be fully operational from April 19 as it was a fever zone, returning to the standard medical mode and services, however, if necessary, if there is an appropriate recommendation from epidemiologists, there is an isolated boxed department that provides management of suspicious patients on COVID 19. I would like to thank once again the medical staff, the people who had to work in the highest risk conditions and absolutely selflessly and professionally coped with their duties, "- said Shida Kartli State Representative.
From April 19 to June 1, Kareli Central Hospital of ‘’Gormedi ‘’network received 260 patients at the Fever Zone Hospital. According to the director general of the clinic, Vasil Cheishvili, 335 samples were sent to Lugar's laboratory, including 75 of the medical staff, and 64 rapid tests were performed and none of the cases were confirmed.