თედოწმინდაში ახალი სკოლა შენდება
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ თედოწმინდაში ინფრასტრუქტურული სამუშაოები მიმდინარეობს. წლის ბოლომდე ადგილობრივი მოსახლეობა უკვე შეძლებს განახლებული საგზაო ინფრასტრუქტურით სარგებლობას. პროექტს ადგილობრივი მუნიციპალიტეტი ახორციელებს, რომლის ფარგლებშიც სკოლამდე მისასვლელი გზის ასფალტირება იგეგმება.
სარებილიტაციო გზის მონაკვეთის სიგრძე 700 მეტრს მოიცავს. პროექტის მიხედვით, მოეწყობა ასფალტის საფარი და მიერთებები, ასევე, ეზოებში შესასვლელები. გზის რეაბილიტაციისთვის 500 000 ლარამდეა გათვალისწინებული. გარდა ამისა, მუნიციპალური განვითარების ფონდის თანადაფინანსებით თედოწმინდაში ახალი სკოლის მშენებლობა მიმდინარეობს. საგანმანათლებლო დაწესებულება 60 მოსწავლეზეა გათვლილი და მისი მშენებლობა მიმდინარე წლის სექტემბერში დასრულდება. სამშენებლო სამუშაოების ღირებულება მილიონ ლარზე მეტს მოიცავს. სკოლის შენობასთან ერთად მოეწყობა ღობე და სპორტული მოედანი.
სამუშაოები შიდა ქართლის რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და რწმუნებულის პირველმა მოადგილემ სიმონ გულედანმა დაათვალიერეს და სამშენებლო პროცესს გაეცნენ. რწმუნებულის თქმით, რეგიონში მიმდინარე თითოეული პროექტი მოსახლეობის საჭიროებებზეა მორგებული.

The length of the rehabilitation road section is 700 meters. According to the project, asphalt cover and connections will be arranged, as well as entrances to the yards. Up to 500,000 GEL is provided for the rehabilitation of the road. In addition, a new school is being built in Tedotsminda with the co-financing of the Municipal Development Fund. The educational institution is designed for 60 students and its construction will be completed in September this year. The cost of construction works includes more than one million GEL. A fence and a sports field will be arranged together with the school building.
Shida Kartli State Representative Giorgi Khojevanishvili and First Deputy of the State representative Simon Guledani inspected the works and got acquainted with the construction process. According to the State Representative, each ongoing project in the region is tailored to the needs of the population.