ქარელის მუნიციპალიტეტის გამგეობის კულტურის სამსახურის ინიციატივით და ორგანიზებით, ქარელის კულტურის ცენტრმა მასშტაბურ შემოქმედებით საღამოს უმასპინძლა. ღონისძიებაში მონაწილეობას ორმოცამდე პოეტი და საქართველოს მწერალთა კავშირის წარმომადგენლები იღებდნენ.
საღამოს ლაიტმოტივად ჯაზური კომპოზიციები გასდევდა. პოეზიის საღამოზე გაჟღერდა ინიციატივა, რომლიც მიზნად პირველი მარტის პოეზიის დღედ დაწესებას ისახავს.
შეხვედრაზე საზოგადოებას მიმართა შიდა ქართლის გუბერნატორის პირველმა მოადგილემ სოსო ოქრომელიძემ და ქარელი მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ზაზა გულიაშვილმა, ღვაწლმოსილ და ახალგაზრდა პოეტებს მათ დიპლომები და სიმბოლური საჩუქრები გადასცეს. სარამოზე სხვადსხვა თაობის პოეტებმა კულტურის ცენტრის დარბაზში შეკრებილ საზოგადოებას საკუთარი შემოქმედება გააცნეს.

At the initiative and organization of the Culture Department of Kareli Municipality, Kareli Culture Center hosted a wide range creative event. Up to forty poets and the representatives of the Georgian Writers’ Union took part in the above mentioned event.
The event was accompanied with jazz compositions. An initiative has also been raised at the mentioned event, related to the established of March 1 as the poetry day.
The Deputy Governor Ioseb Okromelidze and Head of the Kareli Municipality-Zaza Guliashvili addressed a speech to the guests at the said meeting. Young poets having great merits received diplomas and symbolic gifts. Poets of different generations presented their work to the society assembled in the Culture Center.