შიდა ქართლის რეგიონში 430 ჰა მიწის ფართობზე ახალი ხეხილის ბაღები გაშენდება. 84 ბენეფიციარმა სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს პროგრამის „დანერგე მომავალი“ ფარგლებში დაფინანსება მიიღო, ჯამურად 2,881,000.00 ლარი.
სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს პროგრამის „დანერგე მომავალი“ მენეჯერმა ლევან დოლიძემ, შიდა-ქართლის გუბერნატორის მოადგილემ ამირან შავშიშვილმა საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე სოფელ ზერტში დაათვალიერეს პროგრამაში მონაწილე ერთ-ერთი ბენეფიციარის, ლეილა ტიელიძის ბაღის გაშენების პროცესი. ლეილა ტიელიძე პროგრამაში 2015 წელს ჩაერთო და 7 ჰექტარზე ვაშლის ბაღის გაშენებისთვის და სარწყავი სისტემის მოწყობისთვის 70,000.00 ლარის სახელმწიფო დაფინანსება მიიღო. მიღებული დაფინანსებიდან 65,115.00 ლარი ნერგებზე ხოლო 4,885.00 ლარი წვეთოვანი სისტემებისთვის იყო განკუთვნილი.

New orchards will be planted on 430 Ha land in the region of Shida Kartli. Within the framework of the Agricultural Project Management Agency program "Plant for the Future, 84 beneficiaries received funding, a total of 2,881,000.00 GEL.
The manager of Agricultural Projects Management Agency program "Plant for the future," Levan Dolidze and Shida Kartli Deputy Governor Amiran Shavshishvili have attended the process of garden cultivation by one of the beneficiaries, Leila Tielidze in the adjacent village at the demarcation line, Zerti. Leila Tielidze joined the program in 2015 and has been financed by 70,000,00GEL from State for the purpose of planting an apple orchard at 7Ha and arranging the irrigation system. 65,115.00 GEL was intended for young plants whereas 4,885.00 GEL –for irrigation systems.