,,ექსპო ბათუმმა" საერთაშორისო და შიდა ტურიზმი გააერთიანა
"საერთაშორისო და შიდა ტურიზმს ექსპო ბათუმი აერთიანებს“ - ამ სლოგანით 13 მაისს ტურიზმისა და სასტუმრო აღჭურვილობის მეცხრე საერთაშორისო გამოფენა ,,ექსპო ბათუმი 2016“ ოფიციალურად გაიხსნა. სამი დღის განმავლობაში სასტუმრო „შერატონში“ მისულ დამთვალიერებელს საშუალება ექნება რვა ქვეყნის ტურიზმის სფეროში წარმოდგენილი 60-მდე კომპანიის პროდუქცია იხილოს.
გორის ტურისტული პოტენციალი ბათუმის გამოფენაზე პირველად არის წარმოდგენილი. ა(ა) იპ გორის ტურისტული განვითარების სააგენტო გამოფენაზე მისულ დაინტერესებულ კომპანიებს და კერძო პირებს სთავაზობს გორისდა მთლიანად შიდა ქართლის ტურისტული ობიექტების შესახებ ინფორმაციას. სააგენტოს წარმომადგენელთა თქმით ინფორმაცია ვრცელდება საგუნდო მუსიკის საერთაშორისო ფესტივალის და კომედიის საერთაშორისო ფესტივალის შესახებაც.

The international and internal tourism is integrated by Expo Batumi
“The international and internal tourism is integrated by Expo Batumi” –  The 9th International Trade Fair for Tourism and Hotel Hospitality Industry, “Expo Batumi 2016”” was officially opened with the mentioned slogan on May 13. During three days visitors will be able to see the products represented by sixty companies in the hotel “Sheraton”.
It is the first time that Gori tourism potential is represented on the exhibition in Batumi. Non- Commercial Legal Entity, Gori tourism development agency offered the information to the interested persons and companies about the tourism objects of Gori and Shida Kartli as a whole. As the Agency representatives say the information is spread about international festival of choral music and about international comedy festival.