საჯარო ლექცია ევროინტეგრაციის მნიშვნელობის შესახებ
ქალაქ გორში, ევროპის დღეების ფარგლებში, ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ არჩილ ყარაულაშვილმა საჯარო ლექცია გამართა ევროინტეგრაციის მნიშვნელობის შესახებ.
შეხვედრას შიდა ქართლის გუბერნატორის მოადგილე გურამ მაჭარაშვილი და ქალაქ გორის მერი ზურაბ ჯირკველიშვილი ესწრებოდნენ.
ევროკავშირის არსი, საქართველო-ევროკავშირის თანამშრომლობა და პერსპექტივები, ასოცირების შესახებ შეთანხმება და სავიზო ლიბერალიზაციის მიმდინარე პროცესი წარმოადგენდა მთავარ განსახილველ საკითხებს. სემინარის დასკვნითი ნაწილი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
ღონისძიებაზე საჯარო სკოლებმა ევროკავშირის წევრი ქვეყნების კუთხეები მოაწყეს, სადაც წარმოდგენილი იყო ევროპული სახელმწიფოების კულტურა და ღირებულებები, ეროვნული სამოსი და კერძები.
შეხვედრა საზოგადოება „ბილიკის“ და სსიპ „ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის“ ორგანიზებით განხორციელდა.ევროპის დღეები საქართველოში 8 მაისიდან დაიწყო და 24 მაისს დასრულდება.

Public lecture about the importance of Euro Integration
Public lecture was held within the framework of European days about the importance of Euro Integration lead by Archil Karaulashvili, the first deputy of the State Minister of Georgia on European & Euro-Atlantic Integration in Gori.
The meeting was attended by the Deputy of State-Representatives Governor of Shida Kartli Guram Macharashvili and Gori Mayor Zurab Jirkvelishvili.
There were discussed the main issues like the essence of EU, Georgian-EU cooperation and perspectives, association agreement and visa liberalization process.
Public school representatives decorated corners of the EU member countries, so there were represented values and cultures of the European countries, like national clothe and dishes.
The meeting was organized by the society “Biliki” and LEPL “Information center on NATO and EU”.  European days in Georgia started on May 8 and will last till May 24.