შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა იოსებ ოქრომელიძემ და ქარელის მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ზაზა გულიაშვილმა ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფლების ბრეძა-ატოცის 6 კმ-ანი გზის მონაკვეთის სამშენებლო სამუშაოები დაათვალიერეს. გზის მონაკვეთის კაპიტალური მშენებლობა „რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდის“ მხარდაჭერით ხორციელდება და მისი ბიუჯეტი 1 596 000 ლარს შეადგენს.
როგორც შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელი აცხადებს გზის ამ მნიშვნელოვან მონაკვეთზე ასფალსაფარის დაგება პირველად ხდება.
„ჩვენ, როგორც ადგილობრივი, ასევე ცენტრალური ხელისუფლება კონფლიქტისპირა სოფლებში მოსახლეობის სოციალური და ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებისთვის არაერთ პროექტს ვახორციელებთ. აღნიშნულ მონაკვეთზე ასფალტირებული გზა არასდროს ყოფილა და სულ მალე, მიმდებარე სოფლების მოსახლეობა გადაადგილებას მაღალი ხარისხის ახალი გზის საშუალებით შეძლებს. აღნიშნული გზის სამშენებლო სამუშაოებზე ადგილობრივი მოსახლეობაა დასაქმებული, რაც ორმაგად მნიშვნელოვანია მათი სოციალური მდგომარეობის გაუმჯობესებისთვის“ – აღნიშნა იოსებ ოქრომელიძემ.

Bredza-Atoci connecting 6km road construction process was attended by active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze and Kareli municipality governor, Zaza Guliashvili. The road construction covers 1 596 000 Gel which derived from “Regional Fund”.
The active governor of Shida Kartli said that it is the first time of the road construction on this section.
“The local and central governments are conducting string of projects near the occupation zone villages to protect social and economical well-being of the population. There was not done any asphalt work up to this period before but now we already have roads with high standards, consequently, inhabitants of the adjusting villages will be able to move using this road soon. The local inhabitants are involved in the road construction and this is very important for their social well-being ”- mentioned Ioseb Okromelidze.