ქვემო ხვედურეთში ახალი საბავშვო ბაღი აშენდა
ქარელის მუნიციპალიტეტის, სოფელ ქვემო ხვედურეთში საბავშვო ბაღის მიმდინარე სამშენებლო–სარემონტო სამუშაოები მოინახულეს შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა იოსებ ოქრომელიძემ, გუბერნატორის მოადგილემ ამირან შავშიშვილმა და მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ზაზა გულიაშვილმა. გამგებლის განცხადებით, საბავშვო ბაღი ადგილობრივი მოსახლეობისთვის ერთ-ერთ მთავარ მოთხოვნას წარმოადგენდა.
,,ჩვენი საქმიანობის მთავარ პრინცპს და აუცილებელ პირობას  მუნიციპალიტეტში მცხოვრები მოსახლეობის ინტერესები და მათი გათვალისწინება წარმოადგენს. მოქალაქეთა მნიშვნელოვანი ნაწილის სურვილი კი სწორედაც სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების მშენებლობა – რეაბილიტაციას უკავშირდება, ამიტომ მუნიციპალიტეტის გამგეობა, თავისი შესაძლებლობების ფარგლებში მაქსიმალურ ყურადღებას უთმობს როგორც სკოლამდელი აღზრდის, ასევე სხვა, მუნიციპალიტეტისთვის მნიშვნელოვანი გამოწვევების დაძლევას „ – აღნიშნა გამგებელმა ზაზა გულიაშვილმა.
სოფელ ქვემო ხვედურეთში  საბავშო ბაღის მიმდინარე სამუშაოს  შპს „ახალი მშენებელი“ აწარმოებს. ბაღი  თანამედროვე სტანდარტებს და ყველა საჭირო მოთხოვნას დააკმაყოფილებს. დაწესებულება გათვლილია ორ ჯგუფზე, რაც ჯამში სამოცამდე აღსაზრდელს შეადგენს.
აღსანიშნავია, რომ საბავშვო ბაღი აგრეთვე ადაპტირებული იქნება შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთათათვის. პროექტი დასრულდება მიმდინარე წლის აგვისტოში, ხოლო მისი ღირებულება შეადგენს 95 000 ლარზე მეტს.საბავშვო ბაღისთვის განკუთვნილი შენობა მუნიციპალიტეტმა 23000 ათას ლარად შეიძინა.

The current construction work processes has been attended by the active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze, Deputy of Governor Amiran Shavshvishvili and municipality governor Zaza Guliashvili. Kindergarten building was one of the main demands of the population, mentioned Guliashvili.
“The main principle of our work is to consider peoples demanding. Indeed, the most of the local population indicated on the necessity of kindergarten, consequently, our municipality tries everything of its possibilities to overcome the important challenges” – said Zaza Guliashvili.
The current construction work is being executed by LTD “Akhali Mshenebeli”. The kindergarten will meet modern standards and all necessary requirements. The institution can serve two groups of children; consequently, up to sixty children can be served – mentioned governor, Zaza Guliashvili.
It should be mentioned that kindergarten is adapted for the people with disabilities. The project will be finished in august of the current year. Rehabilitation value is 95 000 Gel. In addition, municipality paid 23 000 Gel for the building.