ხელისუფლების წარმომადგენლებმა ომში დაღუპულ გმირთა მემორიალი გვირგვინით შეამკეს
2008 წლის აგვისტოს ომში დაღუპულ ჯარისკაცთა საპატივსაცემოდ, 8 აგვისტოს შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა იოსებ ოქრომელიძემ, დაზვერვის სამსახურის წარმომადგენლებთან ერთად სოფელ შინდისში არსებული გმირთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო, რის შემდეგაც მხარის რწმუნებულმა გორში გადაინაცვლა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრთან, ქეთევან ციხელაშვილთან ერთად სამშობლოს თავდადებულ შვილთა მემორიალური სვეტი და 2008 წლის აგვისტოს ომში დაღუპულ ჯარისკაცთა მემორიალთან ომში დაღუპულთა ხსოვას მიაგო პატივი.
„აგვისტოს ომის მერვე წლისთავთან დაკავშირებით პატივი მივაგეთ ომში დაღუპულ გმირებს და მათი სახელის უკვდავსაყოფად გვირგვინებით შევამკეთ მემორიალები.“ – განაცხადა იოსებ ოქრომელიძემ.
აგრეთვე, აღსანიშნავია, რომ აგვისტოს ომში დაღუპულ ჯარისკაცთა მემორიალთან სასულიერო პირებმა პარაკლისი გადაიხადეს.

In memory of perished soldiers of august war, the active governor of Shida Kartli with the Intelligence Service representatives adorned memorial in Shindisi. Hereafter, Ioseb Okromelidze with the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality, Ketevan Tsikhelashvili adorns memorial column and august war heroes’ memorial.
“Regarding to the 8th anniversary of the august war we respected perished heroes and for their immortalization adorned the memorial with flowers.”
It should be mentioned that there were ecclesiastic persons who hold the thanksgiving service for the perished soldiers of the august war.