ტყვიავში საზოგადოებრივი ცენტრი გაიხსნა
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტყვიავში საზოგადოებრივი ცენტრი გაიხსნა. შიდა ქართლში ეს რიგით მეოთხე ცენტრია. გახსნას იუსტიციის მინისტრი თეა წულუკიანი, მხარის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელი  იოსებ ოქრომელიძე და ადგილობრივი თვითმართველობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
მოსახლეობა აქამდე მომსახურების მისაღებად მიმართავდა გორის იუსტიციის სახლს, ამიერიდან კი ადგილობრივები სოფლიდან გაუსვლელად შეძლებენ  200–მდე საჯარო და კერძო მომსახურების მიღებას. ამასთან ერთად ისარგებლოს უფასო ინტერნეტით, საკონფერენციო დარბაზითა და ბიბლიოთეკით.
,,შიდა ქართლში მეოთხე საზოგადოებრივი ცენტრი გაიხსნა. ამიერიდან ადგილობრივი მოსახლეობა შეძლებს მარტივად და  სოფლიდან გაუსვლელად ისარგებლოს სხვადასხვა სერვისებით, მათ შორის კეროძო მომსაურებით. ასეთი ცენტრის არსებობა მნიშვნელოვანია, რადგან ეს ხელს შეუწყობს სოფლის განვითარებასა და მოსახლების სამოქალაქო ჩართულობას.“ – აღნიშნა გუბერნატორმა.
ცენტრი სოფლების: ფლავისმანის, მარანას, ფლავის, ტირძნისის, ბროწლეთის, ერგნეთის, თერგვისის, მეღვრეკისის, მერეთის, კარბის, ქერეს, ზარდიაანთკარის, გუგუტიაანთკარის, კოშკას, დიცის, ქორდის, არბოს, ძევერას, სათემოს, ქიწნისისა და შერთულის დაახლოებით 20 000-მდე მოქალაქეს მოემსახურება.

A Community Center was opened in village Tkviavi of Gori Municipality. It is the fourth Center in Shida Kartli. The Ministry of Justice, Tea Tsulukiani, Acting Shida Kartli Governor, Ioseb Okromelidze and representatives of the local self-government attended the opening.
The population used to apply for service Gori Public Hall, from now on the local people will be able to receive up to 200 public and private services without leaving their village. At the same time they will use free internet, the conference hall and the library.
,,The fourth Community Center was opened in Shida Kartli. From now on the local people will be able to easily and without leaving the village receive different services, including private service. Such Center is very important, because it will contribute to development of the village and civil involvement of the population“– stated the Governor.
The center will provide service to more than 20 000 citizens of the villages: Plavismani, Marana, Plavi, Tirdznisi, Brotsleti, Ergneti, Tergvisi, Megvrekisi, Mereti, Karbi, Kere, Zardiaantkari, Gugutiaaantkari, Koshka, Ditsi, Kordi, Arbo, Dzevera, Satemo, Kitsnisi and Shertuli.