შიდა ქართლის რწმუნებულმა-გუბერნატორმა პირველი შეხვედრა რეგიონში არსებული ერთ-ერთი ყველაზე დიდი სოფლის, ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუისის მოსახლეობასთან გამართა. გუბერნატორმა ადგილობრივებისგან პირადად მოისმინა მათი საჭიროებები და ერთად იმსჯელეს არსებული ვითარების გამოსწორების გზებზე.
გარდა ამისა, ხოჯევანიშვილმა მასთან შესახვედრად შეკრებილ მოსახლეობას საკუთარი ხედვები და პრიორიტეტები გააცნო რეგიონის განვითარების მიმართულებით.
შიდა ქართლის რწმუნებულ-გუბერნატორმა რუისის ტერიტორიაზე მიმდინარე გზის მასშტაბური სამშენებლო-სარეაბილიტაციო სამუშაოებიც დაათვალიერა.
პროექტის ფარგლებში, დაიგება 11 კილომეტრამდე გზის საფარი, მოეწყობა 3000 მეტრამდე სანიაღვრე არხი და სხვა მიმდებარე ინფრასტრუქტურა. ამ დროისთვის, 4 კილომეტრამდე გზის მოასფალტების სამუშაოები უკვე დასრულებულია. სოფელ რუისის ცენტრალური გზების მშენებლობა-რეაბილიტაციის მიზნით მიმდინარე პროექტი რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან ფინანსდება.

The new Governor Giorgi Khojevanishvili started his activities with the meetings of the population
The new representative-governor held his first meeting with the population of one of the big villages of the region in Kareli municipality Ruisi.The Governor personally listened to the needs of the locals and   discussed ways to the improvement of  the existing  situation together. Besides that, Giorgi Khojevanishvili introduced his own opinions and priorities of the region development to the population .
Shida Kartli Regional Governor observed large-scale repair and rehabilitation works of the road on the territory of Ruisi. 11km road cover will be laid, about 3000 meters drainage and other surrounding infrastructure can be arranged within the project.  At this time, the 4-meter road asphalt works have already been completed. The current project for construction and rehabilitation of the central roads of the village Ruisi is financed from the Fund for Projects to be implemented in the Regions.