ატენის ხეობაში, ტყის მასივში გაჩენილი ხანძრის ორივე კერა ლიკვიდირებულია
ატენის ხეობაში, ტყის მასივში გაჩენილი ხანძრი უკვე ლიკვიდირებულია. ხანძრის გაჩენის პირველივე წუთებში, ოპერატიულად განხორციელდა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველების, შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებისა და ეროვნული სატყეო სააგენტოს რეინჯერების მობილიზება. რთული რელიეფის მიუხედავად, ხანძარსაწინააღმდეგო ტექნიკისა და ცოცხალი ძალის ერთობლივი ინტენსიური მუშაობით, ცეცხლის ლიკვიდირება რამდენიმე საათში გახდა შესაძლებელი.
ადგილზე იმყოფებოდნენ და ხანძრის ქრობის პროცესის მართვაში მონაწილეობას იღებდნენ შიდა ქართლის გუბერნატორი გიორგი ხოჯევანიშვილი, შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი მამუკა საღარეიშვილი და ადგილობრივი ხელისუფლების სხვა წარმომადგენლები.
შიდა ქართლის გუბერნატორის, გიორგი ხოჯევანიშვილის ინფორმაციით, ხანძარი დაახლოებით 8 ჰექტარზე გავრცელდა:
,,ცეცხლი ეკიდა დაახლოებით 8 ჰექტარამდე ფართობს, თუმცა ძირითადად ტყის ქვედა საფარი დაიწვა. ნახანძრალი ტერიტორიის მონიტორინგისა და პრევენციის მიზნით, ადგილზე რჩება ცოცხალი ძალა და ხანძარსაწინააღმდეგო ტექნიკა. ძლიან მნიშვნელოვანია, რომ რთული რელიეფის პირობებშიც დროულად მოხდა მეხანძრე-მაშეველებისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლების მობილიზება, რამაც ფაქტობრივად, ტყე სრულად გადაარჩინა,“ - განაცხადა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება ცეცხლთან ან მომეტებული საფრთხის წყაროსთან გაუფრთხილებელი მოპყრობით ნივთის დაზიანების ან განადგურების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 188-ე მუხლის მე-2 ნაწილით დაიწყო, რაც ორ წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Both of the fires in the forest area have been liquidated in Ateni Gorge
The fire in the forest of Ateni Gorge has been already liquidated. Mobilization of  the fire brigades of the Emergency Management Service, the employees of Special Order of the Ministry of  Internal Affairs and the rangers of the National  Forestry Agency  operatively implemented at the very first minutes of the fire.  Despite the hard relief, it was possible to extinguish the fire with the help of the combined intensive work of the fire protection techniques and live forces in some hours.
Giorgi Khojevanishvili,-the Governor of ShidaKartli, Mamuka Saghareishvili,-The Director Of the Police Department of Gori and the representatives of the local government  were at the place of the incident and  participated in the management of the fire extinguishing.
According to the Governor of Shida Kartli, Giorgi Khojevanishvili, the fire caught about 8 hectares of the land.
,,About 8 hectares were in the fire. However, mostly the lower cover of the forest was burning.  The live forces and fire protection techniques are staying at the place for monitoring and prevention of the territory. It is very important that, despite of a hard relief, there was an immediate mobilization of fire –brigades and the employees of Special Order of the Ministry of Internal Affairs and they managed to save the whole forest, in fact,-said Giorgi Khojevanishvili.
The Ministry of Internal Affairs started investigation with the second part of Article 188 of the Criminal Code of Georgia on the fact of damage or destruction of the item under the care of fire or with the threat of increased threat, which envisages two years of imprisonment.