ძიუდოს მსოფლიო ჩემპიონატისთვის გორელი ძიუდოისტების სამზადისს გიორგი ხოჯევანიშვილი დაესწრო
შიდა ქართლის გუბერნატორი საქართველოს ძიუდოისტთა ეროვნული ნაკრების გორელ წევრებს შეხვდა. სპორტსმენები, ლაშა შავდათუაშვილი, ვაჟა მარგველაშვილი და ბექა ღვინიაშვილი ბაქოში დაგეგმილ ძიუდოს მსოფლიო ჩემპიონატის მოსამზადებელი შეკრების დასკვნით ეტაპს გორში გადიან და ინტენსურად ემზადებიან. ხოჯევანიშვილმა ძიუდოისტებს მადლობა გადაუხადა თავდაუზოგავი შრომისთვის და ქართულ სპორტში შეტანილი წვლილისთვის.  ,, ვაფასებთ თქვენს შრომასა და ღვაწლს. ჩვენ ყოველთვის მზად ვართ ვიდგეთ თქვენს გვერდში და ხელი შეგიწყოთ ამ მნიშვნელოვან საქმეში. ჩვენის მხრივ, ძალისხმევას არ ვიშურებთ, რათა რეგიონში სპორტული ინფრასტრუქტურა მოვაწესრიგოთ და როგორც თქვენ, ისე მომავალი სპორტსმენები კეთლმოწყობილ და კომფორტულ გარემოში ვარჯიშობდნენ.“ - აღნიშნა გუბერნატორმა. შეკრებილებმა ქალაქში, ჯანსაღი ცხოვრების წესის ხელშეწყობასა და გორის ძიუდოს კლუბის დაარსების ინიციატივაზეც ისაუბრეს. ამ დრომდე, გორელი სპორტსმენები საერთაშორისო ტურნირებზე სხვადასხვა ქალაქის კლუბების სახელით იღებენ მონაწილეობას. ხოჯევანიშვილმა ახლად აშენებულ სპორტის სასახლეზეც ისაუბრა და პირველი სპორტული შეჯიბრის უახლოეს პერიოდში ჩატარების იმედი გამოთქვა. შეხვედრის ბოლოს, რწმუნებულმა ძიუდოისტებს მსოფლიო ჩემპიონატზე წარმატებები უსურვა.
მსოფლიოს ჩემპიონატი ძიუდოში ბაქოში 20–27 სექტემბერს გაიმართება და გორელი სპორტსმენები აზერბაიჯანის დედაქალაქში 20 სექტემბერს გაემგზავრებიან.

The Governor of Shida Kartli met the members of the National Judo team of Georgia, who are from Gori. Sportsmen Lasha Shavdatuashvili, Vazha Margvelashvili and Beka Ghviniashvili are training in Gori for the preparatory of final stage of the World Championship of Judo which is planned in Baku and they are practicing intensively. Khojevanishvili thanked the sportsmen for their hard work and contribution to Georgian sports.’’ I appreciate your labour and merit. We are always ready to support and facilitate in this important concern. We are doing everything to arrange sporting infrastructure in our region and as you as future sportsmen will have a chance to train in the well-equipped and comfortable environment’’,-said the Governor. The participants of the meeting talked about promoting of a healthy lifestyle and establishing of Judo club in Gori. Until now the sportsmen from Gori are participating in international tournaments in the name of clubs of various cities. Khojevanishvili also talked about the newly-built sports palace and hoped that the first sport competition would be held in the nearest period. At the end of the meeting the Governor wished the judoists success at the World Championship of Judo.
The World Championship in Judo will take place on the 20-27th of September, in Baku and the sportsmen from Gori will depart to the capital of Azarbaijan on September the 20th .