კასპის მოსახლეობის ძირითად ნაწილს წყალმომარაგების მიწოდება აღუდგა.
კასპის მოსახლეობის ძირითად ნაწილს - 1400 ოჯახს წყალმომარაგების მიწოდება დღეს დილიდან აღუდგა. დამატებით, დარჩენილი 83 აბონენტის წყალმომარაგების უზრუნველსაყოფად გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია სარეაბილიტაციო სამუშაოებს რამდენიმე დღეში დაასრულებს, მანამდე ეს ოჯახები წყალმზიდის საშუალებით მომარაგდებიან.
გეოლოგების ჯგუფის დასკვნის საფუძველზე, მიწის ჩამოშლა იმ ძველი მილებიდან წყლის გაჟონვამ გამოიწვია, რომელიც წლების წინ ადგილობრივი მოსახლეობის მიერ თვითნებურად დამონტაჟდა. ამ დროისთვის, კომპანიის შესაბამისი სამსახურების მიერ მიმდინარეობს ჩამოშლილი მიწის მასის გატანა და ტერიტორიის გაწმენდა. პარალელურად, მუშავდება პროექტი, რომლის საფუძველზეც დაიწყება ძველი მილების ჩანაცვლება ახალი ქსელით. დაიწყება დამცავი ჯებირის მშენებლობის სამუშაოებიც.
რამდენიმე დღის წინ, მიწის ჩამოშლის გამო, გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიამ საფრთხეების დროულად აცილების მიზნით, მიმდებარედ არსებული წყლის ორი რეზერვუარი დროებით დაცალა. მთელი ღამის განმავლობაში ადგილზე მუშაობდა წყალმომარაგების კომპანიის საავარიო ჯგუფი, პროცესში ჩართული იყო შიდა ქართლის რწმუნებულის ადმინისტრაცია, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური და კასპის მუნიციპალიტეტის მერია.
მობილიზებული იყვნენ შესაბამისი უწყებები. მომხდარის გამო წყალმომარაგება მოსახლეობის 30% შეეზღუდა. კომპანია ადგილობრივებს წყალს წყალმზიდების საშუალებით მუდმივად აწვდიდა.

Water Supply is restored for the main part of Kaspi population
Water supply has been restored for the main part of Kaspi population-1400 families since this morning. Additionally, the United Water Supply Company will complete the rehabilitation works in several days to ensure water supply for the remaining 83 subscribers, before this, the families will be supplied with water tanks.
On the basis of the conclusion of the Geologist group, the fall of the land caused the water leakage from the out dated  pipes that were arranged by the local population for years ago.
At this time, the company's relevant services are being carried out by the land masses and cleaning of the area. At the same time, the project is being implemented on the basis of which  the old pipes will be replaced with the new network.  The works of constructing protective embankments will also begin.
Several days ago, due to the collapse of the land, the United Water Supply Company suspended two water reservoirs temporarily to avoid timely threats.  The emergency group of the company was working on the site during the whole night. Shida Kartli Governor's Administration, Emergency Situations Management and City Hall of the Kaspi Municipality were involved in the process.
The relevant agencies were mobilized.  Due to the incident water supply was limited to 30% of the population. The company constantly provided water to the locals by water tanks.