პროექტი ,,დაგვანახე შენი სოფელი“ დასრულდა და დაჯილდოების ღონისძიება ხაშურში, სწორედ იმ ადგილას მოეწყო, სადაც ტაო-კლარჯეთში მდებარე ტაძრის ანალოგის - ახალი ბანას მშენებლობა მიმდინარეობს. გამარჯვებული ვიდეოს ავტორები ოთხივე მუნიციპალიტეტიდან გამოვლინდნენ, რომელთაც ფასიანი საჩუქრები გადაეცათ. ასევე, სამახსოვრო საჩუქრები ფინალურ ეტაპზე გადასულ თორმეტი კლიპის ავტორსაც გადაეცათ. საბოლოოდ კი თითოეული ვიდეოს მიხედვით საიმიჯო ვიდეო რგოლი მომზადდება.
დაჯილდოების ღონისძიებას შიდა ქართლის რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი, რწმუნებულის მოადგილე ნუგზარ სამხარაძე, შიდა ქართლის მუნიციპალიტეტების მერები, მერების მოადგილეები, სურამისა და ხაშურის ეპისკოპოსი მეუფე სვიმეონი, მუნიციპალიტეტების კულტურის სამსახურის ხელმძღვანელები, პროექტის იდეის ავტორი და პროექტის მონაწილეები მშობლებთან ერთად ესწრებოდნენ.
,,მიხარია, რომ პროექტი შედგა, მითუმეტეს, ასეთი წარმატებით, როგორც ვიცი კონკურსს თითქმის ყველა ასაკის მონაწილე ჰყავდა. შიდა ქართლში ბევრი საინტერესო და მრავალფეროვანი ადგილი გვაქვს, რასაც ნამდვილად სჭირდება წარმოჩენა და ფართო საზოგადოებისთვის გაცნობა თავისი ისტორიითა თუ ტრადიციებით.“, - აღნიშნა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.
სურამისა და ხაშურის ეპარქიაში ტაო-კლარჯეთში მდებარე ბანას სამონასტრო კომპლექსის ანალოგიური სამონასტრო-საგანმანათლებლო ცენტრის მშენებლობა მიმდინარეობს. ტაძრის საძირკველი საქართველოს კათალიკოს-პატრიარქმა, ილია მეორემ გასულ წელს აკურთხა. ბანა ისტორიულ ტაოში მდებარეობს. ამჟამად თურქეთის ტერიტორიაზეა მოქცეული. ბანას ტაძარი ძველი ქართული ხუროთმოძღვრების ერთადერთი მრგვალი ქართული ტაძარია და VII საუკუნით თარიღდება.

The winners of the project "Show Your Village" were revealed
The project ‘’Show us your village’’ was completed finished and    the awarding ceremony was held in Khashuri, where the construction of the new analogy  for the temple of Bana in Tao-Klarjeti is underway.  The authors of the winner video were revealed from four municipalities and they were given paid presents.  Also, the memorable gifts have been given  to the authors of  twelve video-clips  who moved to the  final stage.   In the end, an image video will be made according to each video.
Giorgi Khojevanshvili,-the State Representative of Shida Kartli, his deputy,-Nugzar Samkharadze, the Mayors of the Shida Kartli  Municipalities,  their deputes, Archbishop of Surami and Khashuri Eparchy Svimeon, heads of culture service departments of the municipalities, the author of the project idea and the participants together with their parents presented the event.
,,I’m glad that the project has been implemented, especially so successfully. As far as I know, almost  all ages of  participants took part in the competition.  There are a lot of interesting and diverse places in Shida Kartli which definitely needs to be promoted and introduced to society with its history and traditions’’,-said Giorgi Khojevanishvili.
Constructing of monastery-educational center in Surami and Khashuri eparchy which is an analogy of Bana in Tao-Klarjeti, is underway. The foundation of the cathedral was consecrated by the Catholicos –Patriarch of All Georgia last year. Bana is located in historical Tao on the territory of Turkey.  The cathedral of Bana is the only round Georgian cathedral of the Georgian old architecture and dates back to VII century.