შიდა ქართლში 2020 წლისთვის დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროგრამები განიხილეს
სამხარეო ადმინისტრაციაში ინფრასტრუქტურული მიმართულებით დაგეგმილ ღონისძებებთან დაკავშირებით სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე ილია ბეგიაშვილი გაუძღვა, რომელსაც შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი, რწმუნებულის მოადგილე სიმონ გულედანი, მაჟორიტარი დეპუტატები, შიდა ქართლის მუნიციპალიტეტების მერები, საკრებულოს თავმჯდომარეები და მუნიციპალიტეტების ინფრასტრუქტურის სამსახურების უფროსები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა ისეთი მიმართულებებზე, როგორიცაა საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგება, სკოლების რეაბილიტაცია, ამბულატორიების მშენებლობა-რეაბილიტაცია, სტიქიის პრევენცია და სოფლის მხარდაჭერა.
მხარეების მხრიდან აღინიშნა, რომ მსგავსი მიდგომით, მუნიციპალიტეტები დროულად მოახდენენ საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესყიდვასა და დაკონტრაქტებას, ამავდროულად პროცედურების დროული შესრულება მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს საპროექტო და სამშენებლო კომპანიების მზადყოფნა და ეფექტურობის ხარისხის ზრდას.

Infrastructure programs planned for 2020 in Shida Kartli region were discussed
Workshop on Infrastructure Plans for Regional Administration was held. The meeting was chaired by Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure Ilia Begiashvili Shida Kartli State Representative Giorgi Khojevanishvili, Deputy of the State Representative  Simon Guledani, majoritarian MPs, Shida Kartli mayors, council chairpersons and more heads of municipal infrastructure services attended the workshop.
The meeting focused on areas such as road infrastructure improvement, school rehabilitation, outpatient construction, disaster prevention and rural support.
It was noted by the parties that with this approach, municipalities will be able to procure and outsource design and cost documentation in a timely manner, while timely implementation of procedures will significantly enhance the readiness of design and construction companies and increase efficiency.