ხაშურში 63 დევნილი ოჯახი საცხოვრებელი ფართის მფლობელი გახდა. საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა მინისტრმა სოზარ სუბარმა,შიდა ქართლის გუბერნატორის მოადგილემ ამირან შავშიშვილმა და ხაშურის გამგებელმა გიორგი გურასპაშვილმა დევნილ ოჯახებს ბინის გასაღებები გადასცეს და ახალმოსახლეობა მიულოცეს.
ხაშურში, სააკაძის ქ. N2-ში მდებარე შენობას რეაბილიტაცია სამინისტროს დაფინანსებით ჩაუტარდა. სამშენებლო სამუშაოები ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ სს "სამშენებლო ტრესტი N3"-მა განახორციელა.
შენობაში სულ 85 ბინაა, აქედან 36-ერთოთახიანია, 44-ოროთახიანი და 5-სამოთახიანი. ამ ეტაპზე მხოლოდ 63 ბინა განაწილდა, რაც შეეხება დარჩენილ ბინებს, მიმდინარეობს დევნილი ოჯახების დამატებითი მოკვლევა.
სარეაბილიტაციო სამუშაოები ხაშურში, რუსთაველის ქ. N38-შიც მიმდინარეობს, სადაც ბინას 111 დევნილი ოჯახი მიიღებს. აღნიშნული შენობის რეაბილიტაციის დასრულების შემდგომ, ხაშურში დევნილი ოჯახების გრძელვადიანი განსახლების პრობლემა გადაიჭრება.

63 persecuted families became the owner of dwelling part
63 persecuted families became the owner of dwelling part in Khashuri. Sozar Subari, Minister of internally displaced persons from the occupied territories, accommodation and refuges of Georgia, Deputy Governor of Shida Kartli, Amiran Shavshishvili and Khashuri municipality governor, Giorgi Guraspashvili transferred apartments to the possession and congratulated to the new settlers.
The Building located on Saakadze str. N2 was rehabilitated with the financial support of the ministry. The winner participant of the tender “Samsheneblo Tresti N3” accomplished construction works.
There are 85 apartments, 36 single-rooms, 44 two-room and 5 three-room flats. There are only 63 apartments distributed among the population, as for the rest of the apartments searching process of the persecuted families still continues.
Rehabilitation process still continues on Rustaveli Str. N38, In Khashuri where 111 persecuted families will get apartments. There will be solved persecuted families moving problems after the end of mentioned rehabilitation.