საოკუპაციო ზოლის მიმდებარე სოფლებში სასმელი წყლის პრობლემა მოგვარდება
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის დირექტორმა გიორგი კობერიძემ, შიდა ქართლის გუბერნატორმა, იოსებ ოქრომელიძემ და მუნიციპალიტეტის გამგებელმა, დავით ონიაშვილმა სოფელ წითელუბანში, წყალმომარაგების სისტემის სამშენებლო-სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერეს.
აღნიშნული სამუშაოების დასრულების შედეგად სასმელი წყლის პრობლემა საოკუპაციო ზოლთან მიმდებარე 10 სოფელში მოგვარდება. გარდა ამისა, ჭაბურღილები მოეწყობა კასპის მუნიციპალიტეტში.
სამინისტროს განცხადებით, პროექტის ფარგლებში მოეწყობა ჭაბურღილები, საქლორატორო და სადაწნეო კოშკი. ინფრასტრუქტურული სამუშაოები, რომლისთვისაც საქართველოს მთავრობამ 3 მილიონ ლარზე მეტი გამოყო, 2016 წლის სექტემბერში დასრულდება და 11 ათასზე მეტ ადამიანს სასმელი წყლის პრობლემა მოუგვარდება.

Ministry of Regional Development and Infrastructure, the director of united water supply company, Giorgi Koberidze, the active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze and Municipality Governor, Davit Oniashvili attended water-supply system rehabilitation process in Citelubani village.
There will be solved water problems, after the end of the working process, in ten adjoining villages of occupation border. Besides, bore-holes will be constructed in Municipality of Kaspi.
The ministry mentions that within the frames of these project bore-holes, chlorinator and creaming towers will be constructed. Indeed, water problems will be solved for more than 11 000 inhabitants. There was assigned more than 3 million Gels for the abovementioned infrastructural works which would be completed in September of 2016.