გორის მუნიციპალიტეტში მცხოვრები ბავშვები ატენის ხეობაში მდებარე ბობნევის საზაფხულო ბანაკში დაისვენებენ
26 ივლისი 2019
ატენის ხეობაში, სოფელ ბობნევში საზაფხულო ბანაკი გაიხსნა, რომელსაც გორის მუნიციპალიტეტის მერია ასოციაცია „ტონთიოსთან“ ერთად თანადაფინანსების პროგრამით ახორციელებს. გორის მუნიციპალიტეტში მცხოვრებ 12 - დან 16 წლამდე მოზარდებს შესაძლებლობა აქვთ ბანაკში უფასოდ დაასვენონ. „საზაფხულო ბანაკი 2019“ 200 ბავშვს ოთხ ეტაპად უმასპინძლებს.
დაგეგმილია სხვადასხვა სპორტული, კულტურული და შემეცნებითი ღონისძიებები. ახალგაზრდები საველე პირობებში, კარვებში იცხოვრებენ. ბანაკის მონაწილეებს შიდა ქართლის სახელწიფო რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი და გორის მუნიციპალიტეტის მერი კონსტანტინე თავზარაშვილი შეხვდნენ. დაათვალიერეს გარემო, მოზარდები გაიცნეს და მათგან შთაბეჭდილებებიც მოისმინეს. ,,მიხარია, რომ ახალგაზრდებს საშუალება აქვთ საინტერესოდ გაატარონ ზაფხული, გაიცნონ თანატოლები, ჩაებან სპორტულ თუ შემეცნებით აქტივობებში, ეს თავის მხრივ მათ დამოუკიდებელ ადამიანებად ჩამოყალიბებასაც უწყობს ხელს. ჩვენ მზად ვართ, მხარი დავუჭიროთ ახალგაზრდების განვითარებას და მათ საჭიროებებზე მორგებული პროექტების განხორციელებას". - აღნიშნა რწმუნებულმა.
მოზარდების შერჩევა კონკურსის წესით განხორცილდა, რაც აპლიკაციის გადარჩევასა და გასაუბრებას ითვალისწინებდა. უპირატესობა მიენიჭათ მრავალშვილიან, დევნილი ოჯახებისა და ოკუპირებული ტერიტორიების მოსაზღვრე სოფლებში მცხოვრებ მოზარდებს.

The Children Living in Gori Municipality will rest at Bobnevi Summer Camp in Ateni Gorge
A summer camp was opened at the village of  Bobnevi, in Ateni gorge which is being implemented   by the Gori Municipality City Hall in co-financing with Tontio Association.        Adolescents aged 12 to 16 living in Gori municipality have the opportunity to rest in the camp free of charge.   The Summer Camp 2019 will host 200 children in four stages.
Different kinds of sport, cultural and cognitive activities have been planned. Young people will live in tents in the field. Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative in   ShidaKartli and Konstantine Tavzarashvili,-the Mayor of  Gori Municipality City Hall met with the participant of the camp.  They looked round the environment, got familiar to the adolescents and listened to their impressions.  ,,I am glad that these young people have an opportunity to spend summer interestingly, got familiar to the people of the same age, get involved in sporting or cognitive activities, this in turn will help them to become independent people. We are ready to support youth development and projects adjusted  to their needs,-‘’noted the State Representative.
The adolescents were selected through a competition which included selecting of applications  and interview the applicants. Preference was given to adolescents living in villages bordering large families, IDP families and the adolescents living nearby the occupied territories.