სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში მოსახლეობასთან შეხვედრები გრძელდება
შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული გიორგი ხოჯევანშვილი მოადგილესთან ამირან ქრისტესიაშვილთან და გორის მუნიციპალიტეტის მერთან კონსტანტინე თავზარაშვილთან ერთად მოსახლეობასთან გამართულ შეხვედრებს დაესწრო და მათი მოსაზრებები მოისმინა.
სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში მორიგი შეხვედრები დიცში, ქორდში, არბოსა და კვარხეთში მოეწყო. ადგილობრივების გადაწყვეტილებით ქორდში, არბოსა და კვარხეთში გარეგანათების მოწყობა, ხოლო დიცში საბავშვო ბაღის შენობის ნაწილისა და ეზოს რეაბილიტაცია შეირჩა. პროგრამის ფარგლებში დიცისთვის 20 000 ლარი, ქორდსთვის 16 000 ლარი, არბოსა და კვარხეთისთვის კი 12 – 12 ათასი ლარი გამოიყო.
,,სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა გასულ წელს განახლდა და წელსაც აქტიურად გრძელდება. ადგილობრივებივების გადაწყვეტილებით ირჩევა ის საკითხი, რომელიც მოსახლეობისთვის საჭირო და მნიშვნელოვანია. პროგრამა ხელს უწყობს როგორც სოფლად ინფრასტრუქტურის მოწესრიგებას, ისე მოსახლეობის ჩართულობას გადაწყვეტილების მიღების პროცესში“ - აღნიშნა რწმუნებულმა.
პროგრამის ფარგლებში გორის მუნიციპალიტეტის სოფლებისთვის, ჯამში, 1 596 000 ლარია გამოყოფილი, რომელიც 115 სოფელზე განაწილდება.

Meetings with the population within the framework of the Village Support Program continue
Shida Kartli State representative Giorgi Khojevanishvili together with his Deputy Amiran Kristesiashvili and the Mayor of Gori Municipality attended the meetings with the population and listened to their opinions. Another meetings were held in Ditsi, Kordi, Arbo and Kvarkheti. According to the locals’ decision,  outdoor lighting in Kordi, Arbo and Kvarkheti will be arranged and in Ditsi rehabilitation the part of the kindergarten building and yard were selected.
Within the framework of the program, GEL 20 000 was allocated for Ditsi, 16 000 GEL for  Kordi and 12 -12 thousand GEL for Arbo and Kvarkheti. “The village support program was renewed last year and continues to be active this year. Locals decide what is the most important and necessary for the population. The program promotes both the regulation of rural infrastructure and the involvement of the population in the decision-making process,’’ said the State representative.
Within the framework of the program GEL 1 596 000 will be allocated for the villages of Gori Municipality, which will be distributed to 115 villages.