სტიქიის შედეგად დაზარალებულ მოსახლეობას მთავრობა ეხმარება
საქართველოს მთავრობის გადაწყვეტილებით,მიმდინარე წლის მაისში შიდა ქართლის რეგიონში მომხდარი სტიქიის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობა დღეიდან სასოფლო-სამეურნეო პრეპარატების მიღებას შეძლებს.
აღნიშნულთან დაკავშრებით ქ.გორში, სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე გოჩა ცოფურიშვილი და შიდა ქართლის მხარის რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებელი იოსებ ოქრომელიძე მოსახლეობას შეხვდნენ. შეხვედრას აგრეთვე ესწრებოდა გუბერნატორის მოადგილე ამირან შავშიშვილი, რომელმაც შიდა ქართლის მოსახლეობას აგროდაზღვევის სახელმწიფო პროგრამაში ჩართვისკენ მოუწოდა.
შეხვედრაზე მთავრობის წარმომადგენლებმა ყურადღება გაამახვილეს სასოფლო-სამეურნეო პრეპარატების მნიშვნელობაზე, რითაც შესაძლებელი იქნება მრავაწლოვანი ნარგავების აღდგენისათვის საჭირო აგროტექნოლოგიური სამუშაოების ჩატარება.
ფერმერებს  პრეპარატების მიღება აგრობარათებზე დარიცხული აგრო ქულების საშუალებით შესაბამის მუნიციპალიტეტში მდებარე სასოფლო-სამეურნეო ყველა იმ მაღაზიაში შეეძლებათ, რომლებიც მცირემიწიან ფერმერთა ხელშეწყობის პროგრამაში არიან ჩართულნი.

By the decision of Georgian government population of the hailed villages is already able to get the agricultural preparation on May of the current year.
There was a meeting about the mentioned issue in Gori. The deputy of agricultural minister Gocha Cofurishvili and active governor of Shida Kartli Ioseb Okromelidze met with the population. The meeting was also attended by the deputy governor, Amiran Shavshishvili who suggested to the population about the involvement in the state program of agricultural insurance.
The government representatives paid attention on the importance of the agricultural preparations, which gives the possibility to conduct the necessary works for the perennial plantation renewal.
Farmers are able to buy the preparations by agro cards with agro points in every shop which is involved in a program for landowners helping, conformable to the municipality.