ქარელის მუნიციპალიტეტში მორიგი 6 კილომეტრიანი გზის მშენებლობა დასასრულს უახლოვდება
ქარელის მუნიციპალიტეტის, სოფელ ქვემო შაქშაქეთში ფცა-თამარაშენის 6 კილომეტრიანი გზის ასფალტირების მიმდინარე სამუშაოები შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა იოსებ ოქრომელიძემ, გუბერნატორის მოადგილემ ამირან შავშიშვილმა და მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ზაზა გულიაშვილმა დაათვალიერეს.
გზის ასფალტირების სამუშაოებს ასრულებს შპს „საგზაო სამშენებლო სამმართველო №1“ – პროექტის მიხედვით სამუშაოები უახლოეს პერიოდში, მიმდინარე წლის ივლისში დასრულდება.
პროექტის საერთო ჯამური ღირებულება შეადგენს 1 663 999 ლარს. აღნიშნული პროექტი ისევე, როგორც ბრეძა–ატოცის დამაკავშირებელი 6 კილომეტირანი გზის ასფალტირება ,,რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდის“ მხარდაჭერით ხორციელდება.
აღსანიშნავია, რომ სოფელი თამარაშენი ისევე, როგორც სოფელი ფცა საოკუპაციო გამყოფი ხაზის ახლო მდებარე სოფლები არიან, სადაც საგზაო ინფრასტრუქტურის გარდა გაზიფიკაციისა და სასმელი წყლით მომარაგების პროექტები განხორციელდა.
გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელის იოსებ ოქრომელიძის თქმით "აღნიშნულ სოფლებში მსგავსი, სტრატეგიულად მნიშვნელოვანი პროექტების განხორციელება ხელს შეუწყობს შიდა მიგრაციის დონის შემცირებას და ადგილზე მოსახლეობის სოციალური მდგომარეობის გაუმჯობესებას".

The current construction work processes of Fca-Tamarasheni 6 Km road has been attended by the active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze, Deputy of Governor Amiran Shavshvishvili and municipality governor Zaza Guliashvili in Kvemo Shakshaketi village, Kareli municipality.
The road asphalt works are executed by LTD “Sagzao Samsheneblo Sammartvelo N1”- According to the project asphalt works will be finished in the nearest future, in July of the current year.
The project total cost covers 1 663 999 Gel. The mentioned project, as well as Bredza-Atoci connecting 6 Km road asphalt work, is executed with the support of “Regional Fund”.
It should be mentioned that Tamarasheni and Fca villages are the adjoining settlements of the occupation border. There are also finished gasification and water projects with the road infrastructure in those villages.
“These kinds of strategic projects will lessen internal migration level and will support social condition of the population”- mentioned active governor, Ioseb Okromelidze.