სურამში №9 -ე საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია სასწავლო წლის დაწყებამდე დასრულდება
სურამში, ადგილობრივი მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტით, ლესია უკრაინკას ქუჩაზე მდებარე №9 -ე საბავშვო ბაღის სრული რეაბილიტაცია მიმდინარეობს.  სამუშაოები ხაშურის გამგებელთან, გიორგი გურასპაშვილთან ერთად მხარის გუბენრატორის მოვალეობის შემსრულებელმა, იოსებ ოქრომელიძემ და მისმა მოადგილემ, ამირან შავშიშვილმა მოინახულეს.
პროექტის მიხედვით გათვალისწინებულია საბავშვო ბაღის შენობის კეთილმოწყობა და სრული რეაბილიტაცია, თანამედროვე სტანდარტების მიხედვით.
საბავშო ბაღის მომსახურებით ისარგებლებს 100-მდე აღსაზრდელი.
სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულების სარეაბილიტაციო სამუშაოებში ადგილობრივი მოსახლეობაა დასაქმებული,რაც მუნიციპალიტეტის გამგებლის, გიორგი გურასპაშვილის თქმით, პროექტის მნიშვნელობას კიდევ უფრო ზრდის. აღნიშნული პროექტის ღირებულება 130 000 ლარზე მეტია და სასწავლოს სეზონის დაწყებამდე დასრულდება.  სამუშაოებს აწარმოებს შპს „იმგო“.

№9 kindergarten rehabilitation process was attended by the active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze, Deputy of governor, Amiran Shavshvishvili and Khashuri governor, Giorgi Guraspashvili, on Lesia Ukrainkas Street,in Surami,Khashuri municipality.
The abovementioned project is financially supported by the local budget and covers full rehabilitation works within the frames of the modern standards.
There will be possibility to serve up to hundred children in the kindergarten.
It should be mentioned that the local inhabitants are involved in the rehabilitation working processes, consequently, this project is more important for the municipality,- said municipality Governor Giorgi Guraspashvili. Total cost of the project covers more than 130 000 Gel. The rehabilitation works are executed by LTD “IMGO” and will be finished before the next academic year.