კასპში, 600 კაცზე გათვლილი თანამედროვე სტანდარტების სპორტ–კომპლექსის რეკონსტრუქცია-რეაბილიტაციის სამუშაოები შიდა ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის – გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა იოსებ ოქრომელიძემ, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად დაათვალიერა.
სპორტული ობიექტის პროექტი მასშტაბურია და მოიცავს როგორც 600 კაცზე გათვლილ საშეჯიბრო დარბაზს, ასევე სავარჯიშო და ფიტნეს ცენტრებს. პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს ძველი სასტუმროს რეაბილიტაცია, სადაც კასპში სპორტული შეჯიბრებებისთვის ჩამოსული ქართველი და უცხოელი სპორტსმენები განთავსდებიან.
სპორტ-კომპლექსის რეკონსტრუქცია-რეაბილიტაცია „მსოფლიო ბანკისა“ და „კასპის მუნიციპალიტეტის“ დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება 2 469 049 ლარს შეადგენს. თანამედროვე სტანდარტების სპორტ–კომპლექსის სამშენებლო სამუშაოებს შპს „ბლოკ-ჯორჯია“ ასრულებს. მშენებლობა 2016 წლის შემოდგომაზე დასრულდება.

The active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze with the local government representatives attended Sport-complex reconstruction-rehabilitation works in Kaspi.
There will be competition hall for 600 people and training-fitness centers. Within the frames of this project old hotels are also rehabilitated. Indeed, foreigner and Georgian sportsmen will have a rest in new hotels of Kaspi.
The sport-complex reconstruction-rehabilitation works are financially supported by “World Bank” and Municipality of Kaspi. The total cost of the project is 2 469 049 Gel. The construction works are done by LTD “Blok Georgia” and will be over in autumn of the current year.