ახალი გზები და ხიდები – კასპში ინფრასტრუქტურული სამუშაოები გრძელდება
კასპის მუნიციპალიტეტში ქუჩებისა და ხიდების სარეაბილიტაციო სამუშაოები შიდა ქართლის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებელმა, იოსებ ოქრომელიძემ, მუნიციპალიტეტის გამგებელთან, გოჩა გოჩიტაშვილთან ერთად დაათვალიერა. მხარის გუბერნატორი პაატას, თავისუფლების, კოჯორის და გრიშაშვილის ქუჩებზე მიმდინარე სამუშაობს გაეცნო. პაატას ქუჩის რეაბილიტაციის შემდეგ ასფალტირებული გზით აღნიშნული და მიმდებარე ქუჩის 2000-მდე მცხოვრები ისარგებლებს. ქუჩის სიგრძე 1000 გრძივ მეტრს შეადგენს, ხოლო მისი რეაბილიტაციისთვის რეგიონში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან 923 232 ლარია გამოყოფილი. ქუჩის რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში იგეგმება: საფეხმავლოების, ბეტონის ბორდიურების, რკინა-ბეტონის დახურული კიუტების და ეზოში შესასვლელების მშენებლობა. საფეხმავლო ბილიკების გასწვრივ განთავსება საყოფაცხოვრებო ნარჩენების ურნების ე.წ. ჯიბეები.
თავისუფლების, კოჯორის და გრიშაშვილის ქუჩების 2260 გრძივი მეტრის რეაბილიტაციას შპს „საგზაო სამმართველო №1“ ასრულებს. პროექტი, რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან ფინანსდება, რისთვისაც 550 500 ლარია გამოყოფილი.
გარდა ქუჩებისა, იოსებ ოქრომელიძემ ასევე დაათვალიერა მდინარე ლეხურაზე მიმდინარე ე.წ. "წყალსაქაჩთან" მდებარე ხიდის სარეაბილიტაციო სამუშაოები. ხიდის სიგრძე 36 გრძივ მეტრს შეადგენს და მისი რეაბილიტაციისთვის ადგილობრივი ბიუჯეტიდან 235 599 ლარი იხარჯება.
„მიმდინარე ინფრასტრუქტურული სამუშაოების დასრულების შემდეგ, კასპის მუნიცილაპიტეტის ურბანული მხარე საგრძნობლად გაუმჯობესდება, რასაც პირველ რიგში ადგილობრივი მოსახლეობა იგრძნობს“, - აღნიშნა იოსებ ოქრომელიძემ.

New roads and bridge - Infrastructural workings continue in Kaspi
Roads and bridge rehabilitation process has been attended by the active governor of Shida Kartli, Ioseb Okromelidze with the Kaspi municipality governor, Gocha Gochitashvili. The region governor has checked Paata, Tavisufleba, Kojori and Grishashvili streets’ current rehabilitation processes. There will be up to 2000 inhabitants who will enjoy after Paata street rehabilitation. Length of the road is 1000 meters and its rehabilitation cost covers 923 232 Gel. Within the frames of street rehabilitation project, it is planned to be done: side-walks, kerb-stones, reinforced concrete cuvette and garden entrance construction.  There will be bins along the side-walks.
LTD “Sagzao Sammartvelo №1” realizes Tavisufleba, Kojori and Grishashvili streets’ 2260 meters rehabilitation projects. The abovementioned working processes are financially supported by Regional Fund with 550 500 Gels.
Besides, the active governor visited bridge rehabilitation process over the river Lekhura. Length of the bridge is 36 meters and its rehabilitation is financially supported by the local budget which covers 235 599 Gels.
“There will be smart urban development after the rehabilitation processes in Kaspi municipality. Indeed, the local inhabitants will feel the difference.”- said Ioseb Okromelidze.