ახალი სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით, გორის სასპორტო სკოლაში მიმდინარე წლის სამუშაო გეგმის პრეზენტაცია გაიმართა. ღონისძიებას შიდა ქართლის რწმუნებული-გუბერნატორი, გიორგი ხოჯევანიშვილი დაესწრო და მწვრთნელებსა და სპორტსმენებს სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა. ,,სპორტი გორისთვის და სრულიან რეგიონისთვის განსაკუთრებულ ადგილს იკავებს, ამ მხრივ აქტიურები და წარმატებულები ვართ, სულ რამდენიმე დღის წინ შევხვდი ჩვენს სახელგანთქმულ ძიუდოისტებს, რომლებიც ბაქოს მსოფლიო ჩემპიონატზე მიემგზავრებიან, წარმატებები ვუსურვე და სამომავლო გეგმებზეც ვისაუბრეთ. ჩვენ კვლავ ვაპირებთ შეხვედრას და გორის ძიუდოს კლუბის შექმნასთან დაკავშირებით მსჯელობას. მზად ვარ, მოვისმინო თქვენი საჭიროებები, ერთობლივად ვიმუშავოთ გადაჭის გზებზე და მოვისმინო ინიციატივები ამ მიმართულებით, რაც კიდევ უფრო ხელს შეუწყობს რეგიონში სპორტის განვითარებას და ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას." - აღნიშნა გუბერნატორმა შეხვედრაზე.
ამჟამად, გორის მუნიცპალიტეტში 5 სასპორტო სკოლა მოქმედებს, სადაც სპორტის 16 სახეობაში მიმდინარეობს სავარჯიშო-სამწვრთნელო პროცესი.

Presentation of the current year plan was held in Gori Sporting School due to starting of new academic year. State Representative-Governor of Shida Kartli attended the event and congratulated on starting of the new academic year to coaches and sportsmen. ,,Sport carries a special meaning for Gori and the whole region. We are very active and successful in this regard. A few days ago I met our outstanding judoists who are going to the World Championship in Baku. I wished them successes and talked about the future plans as well. We intend to meet again about the issue of establishing Judoists’ Club in Gori. I am ready to listen to your need, work together for their solving and listen to the initiatives in this regard, which will promote sport development and the establishment of a healthy life style in our region,’’-said the Governor at the meeting.
Nowadays 5 sporting schools are functioning in the Gori Municipality, where there are exercise-trainings in progress in 16 types of sports.