შიდა ქართლში, სალთვისის სარწყავი სისტემის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
პროექტის ფარგლებში, ალტერნატიული და ძლევიჯვრის მაგისტრალური არხების ტრაპეციული და მართკუთხა კვეთები სრულად მოპირკეთდება მონოლითური რკინაბეტონით; მოეწყობა ჰიდროტექნიკური ნაგებობები. ასევე, გათვალისწინებულია არხებიდან გამომავალი გამანაწილებლების რეაბილიტაცია. სამუშაოები უზრუნველყოფს 1215 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობის ირიგაციას. აღდგენილი სისტემით გორისა და ქარელის მუნიციპალიტეტების სოფელ ფხვენისის, ქვემო ხვითის, შინდისის, ყელქცეულის, ბრეთის მეურნეობის, ძლევიჯვრისა და დირბის მოსახლეობა ისარგებლებს.
რეაბილიტირებული არხები წყალს მიაწვდის სალთვისის სარწყავი სისტემის გ-2 გამაწილებელ არხს, რის შედეგადაც გაუმჯობესდება წყლის მიწოდება და თვითდინებით მორწყვის საშუალება ექნება 2928 ჰექტარ სავარგულს.

Alternative, the trapezoidal and rectangular columns of the main channels of Dzlevijvari will be entirely fitted with the monolithic concrete within the project; Hydraulic facilities will be arranged. Rehabilitation of the distributors from channels is also envisaged. The works will provide 1215 hectares of agricultural land irrigation. The population of the villages of Pkhvenisi, Kvemo Khviti, Shindisi, Kelktseuli, Breti Economy, Dzlevijvari and Dirbi of the Gori and Kareli Municipalities will use this reconstructed system.
The rehabilitated channels will supply G-2 distributor channel of Saltvisi irrigation system with water as a result water supplement will be improved and 2928 hectares of the land will have a chance of irrigation by self-flowing.