კასპის მუნიციპალიტეტის სოფლების წინარეხი-ქვათახევის 4.5 კმ-იანი გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს, რომელსაც საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს. აღნიშნული გზა ორ სოფელს ერთმანეთთან აკავშირებს და ქვათახევის სამონასტრო კომპლექსამდე მიდის.
სამუშაო პროცესი რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა მაია ცქიტიშვილმა და შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა ადგილზე დაათვალიერეს.
წინარეხი-ქვათახევის გზა წლების განმავლობაში საგრძნობლად იყო დაზიანებული და მოსახლეობას გადაადგილება გრუნტოვანი გზით უწევდა. პროექტის ფარგლებში არსებული საკითხები მოგვარდება და გზას სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდება. გათვალისწინებულია ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგება, 1 ხიდისა და ხელოვნური ნაგებობების, სანიაღვრე არხების მოწყობა. ასევე, მოეწყობა ავტოპავილიონები, საგზაო ნიშნები და ლითონის მრუდხაზოვანი ძელები, გაკეთდება გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა. სამუშაოები ამჟამად უკვე დასრულების ეტაპზეა.
წინარეხი-ქვათახევის გზის რეაბილიტაცია, შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების რეაბილიტაციის III პროექტის (SLRP III) ფარგლებში ხორციელდება. სამუშაოები 2018 წლის ნოემბერში დაიწყო და დასრულება მიმდინარე წლის აგვისტოში იგეგმება.

Rehabilitation of 4.5 km road rehabilitation is on in the villages of Tsinarekhi-Kvatakhevi in the Kaspi Municipality which is being implemented by the Road and Highways Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia with the financial support of the World Bank. This road connects two villages with each other and goes to Kvatakhevi monastery complex.
Maia Tskitishvili,-the Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative of Shida Kartli looked round the working process.
The road to Tsinarekhi-Kavtiskhevi had significantly been damaged for many years and the population had to move through the soil road. The existing issues will be solved within the project and the road will be fully rehabilitated. Constructing of asphalt-concrete cover, one bridge and artificial structures, drainage channels are included. Also, autopavillions, road markings and metal stripes will be arranged to mark the roadway. The works are now in the stage of completion.
Tsinarekhi-Kvatakhevi road rehabilitation is being implemented within the framework of the Internal and Local Road Rehabilitation III Project (SLRP III). The works began in November 2018 and will be completed in August of this year.