მეჯვრისხევი-ახალუბნის დამაკავშირებელი გზის რეაბილიტაცია ინტენსიურად მიმდინარეობს
გორის მუნიციპალიტეტის სოფლების - მეჯვრისხევისა და ახალუბნის დამაკავშირებელი გზის სამშენებლო სამუშაოები შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და მისმა მოადგილემ სიმონ გულედანმა ადგილზე დაათვალიერეს. სამუშაოებზე მილიონ ლარზე მეტია გათვალისწინებული და რეგიონში განსახორციელებელი პროექტების ფონდის დაფინანსებით ხორციელდება. პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია 2 კილომეტრიანი გზის მოასფალტება, სანიაღვრე სისტემის მოწყობა, საფეხმავლო ბილიკების განთავსება და საგზაო ნიშნების დამონტაჟება.
,, საგზაო ინფრასტრქტურის მოწესრიგება რეგიონში სრული დატვირთვით მიმდინარეობს, ამჟამად დავათვალიერეთ მეჯვრისხევი-ახალუბნის მონაკვეთი, რომლის დასრულებაც მიმდინარე წელს იგეგმება და მოსახლეობა განახლებული ინფრასტრუქტურით შეძლებს სარგებლობას. ამასთან ერთად, სოფელ მეჯვრისხევში იგეგმება სასმელი წყლის სისტემის მოწყობის სამუშაოებიც. ჩვენი მიზანია, რომ მოსახეობისთვის საცხოვრებელი პირობების გაუმჯობესება მაქსიმალურად შემჭიდროვებულ ვადებში მოხდეს“ - აღნიშნა რწმუნებულმა.
საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ გორის მუნიციპალიტეტში საოკუპაციო ხაზთან მდებარე 11 სოფელში სასმელი წყლის ქსელისა და ახალი რეზერვუარის მოწყობა იგეგმება.

Giorgi Khojevanishvili,-the State Representative of Shida Kartli and his deputy,-Simon Guledani visited the constructing works of Mejvriskhevi-Akhalubani road rehabilitation. More than a million GEL is provided for works and is being implemented by the fund of the projects to be implemented in the region.
2kms of the road is planned to be asphalted, a drainage system, pavements and traffic signs will be installed.
‘’The improvement of road infrastructure is being carried out with full load in the region. We have already visited the Mejvriskhevi-Akhalubani section, which will be completed this year and the population will be able to use renewed infrastructure. In addition, the arrangement of drinking water system is also planned in the village Mejvriskhevi. Our goal is to improve living conditions for the population in the shortest time"- noted the State Representative.
The Municipal Development Fund of Georgia is planning to arrange a drinking water network and a new reservoir in 11 villages located at the occupation line in Gori municipality.