გორში მუნიციპალიტეტის დასუფთავებისთვის განკუთვნილი ავტოპარკი განახლდა
დღეიდან, გორის მუნიციპალიტეტის დასუფთავების მიზნით, დამატებით, 6 ახალი სპეციალური ტექნიკა მუშაობას შეუდგა. მყარი ნარჩენების გამტანი 4 და ქუჩის მოსარეცხად განკუთვნილი 2 მანქანა ქალაქის ქუჩებში დილიდან გამოჩნდა. ამასთანავე, აღნიშნული მანქანები მულტიფუნქციურია. ქუჩის მოსარეცხ მანქანებს, გარდა წყლის გამანაწილებლისა, გააჩნია ქვიშის საყრელი ტექნიკური მოწყობილობები, წინა ნიჩაბი და მხვეტავი ფუნჯი, რაც მნიშვნელოვან დახმარებას გასწევს ზამთარში, უხვი ნალექის დროს, ქუჩების თოვლისგან მოკლე დროში გათავისუფლებისა და ტექნიკური მარილის გზის სავალ ნაწილზე დაყრის პროცესში.
განახლებული ავტოპარკი შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა - გიორგი ხოჯევანიშვილმა და გორის მუნიციპალიტეტის მერმა - კონსტანტინე თავზარაშვილმა დაათვალიერეს. ,,ვფიქრობ, ძალიან მნიშვნელოვანია გორის მუნიციპალიტეტის მერიის დასუფთავების სამსახურის ავტოპარკის განახლება იმისთვის, რომ გორი გახდეს კიდევ უფრო სუფთა და მიმზიდველი. მიმდინარე წელს, ჩვენი ერთ-ერთი პრიორიტეტი ტურიზმის ხელშეწყობა და განვითარებაა. ამ მიზნის მიღწევის მნიშვნელოვანი წინაპირობაა კი სუფთა ქალაქი და მოწესრიგებული ინფრასტრუქტურაა. განახლებული, მოხერხებული და მრავალფუნქციური ავტოპარკი ამ კუთხით ვითარებას საგრძნობლად გააუმჯობესებს,“ - აღნიშნა რწმუნებულმა.

The car park for cleaning the municipality has been renewed in Gori
From now on, 6 new special techniques have been put into operation to clean the Gori municipality.    4 solid waste vehicles and 2 street washing vehicles appeared in the town streets in the morning.   At the same time, these machines are multifunctional.   In addition,  street washing machines, with the exception of the water dispenser, have sandblasting equipment, a front shovel and a squeaky brush, which will greatly assist in  winter, during heavy rainfall, short-term snow removal, and in the process of spreading the technical salt on the road.
Shida Kartli State Representative - Giorgi Khojevanishvili and Gori Municipality Mayor Konstantine Tavzarashvili inspected the renovated car park.  I think it is very important to update the Gori City Hall Cleaning Service to make Gori even more clean and attractive. One of our priorities this year is to promote and develop tourism. An important prerequisite for achieving this goal is a clean town and orderly infrastructure. A refurbished, convenient and multi-functional car park will significantly improve the situation in this regard, ‘’-Shida Kartli State Representative said