სოფელ ნიგოზაში USAID/Zrda-სა და BP-ის ერთობლივი პროექტი ხორციელდება
USAID/Zrda-ს და BP საქართველოს ერთობლივი პროექტის, თემების განვითარების პროგრამის ფარგლებში, შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული გიორგი ხოჯევანიშვილი, USAID-ის მისიის დირექტორი პიტერ ვიბლერი და BP-ის ხელმძღვანელი საქართველოში ანა დეივისი კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნიგოზაში იმყოფებოდნენ და ერთობლივად მხარდაჭერილი პროექტები ადგილზე დაათვალიერეს.
USAID/Zrda და BP საქართველო ერთობლივად ახორციელებენ თემის განვითარების ინიციატივებს, რომლებიც ფოკუსირებულია სოფლის მეურნეობის, ბიზნესისა და თემის განვითარებაზე შიდა ქართლის, ქვემო ქართლისა და სამცხე-ჯავახეთის 41 სოფელში.
,,ჩვენი რეგიონი წლებია აქტიურად თანამშრომლობს საერთაშორისო ორგანიზაციებთან, რაც ხელს უწყობს საერთო მიზნების დროულ და ეფექტურ განხორციელებას. მცირე გრანტების პროგრამით უკვე ათეულობით ადგილობრივმა ისარგებლა, რამაც ხელი შეუწყო მათ ეკონმიკურ თუ პროფესიულ გაძლიერებას. ჩვენ მომავალშიც გავაგრძელებთ პარტნიორობას და ერთობლივი პროექტების განხორციელებას." - აღნიშნა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.
მიმდინარე პროექტი ხორციელდება ბიოლოგიურ მეურნეობათა ასოციაცია „ელკანა“-ს საშუალებით, რომელიც USAID/Zrda-ს და BP საქართველოს პარტნიორია შიდა ქართლის რეგიონში.

Within the joint project of USAID/Zrda and BP of Georgia , community development program, Shida Kartli State-representative Giorgi khojevanishvili and Director of USAID Mission Peter Vibler and Head of BP in Georgia Ana Devis visited the village of Nigoza at Kaspi Municipality and inspected the jointly supported project.
USAID/Zrda and BP Georgia are jointly implementing community development initiatives which are focused on the development of agriculture, business and community in 41 villages of Shida Kartli, Kvemo Kartli and Samtskhe-Javakheti.
,,Our region has been collaborating with the international organizations for many years which supports timely and effective development of common goals . Dozens of locals have already benefited from the small grants program, which has helped them grow economically or professionally. We will continue our partnership and implementation of joint projects in the future,’’-Giorgi Khojevanishvili said.
The current project is being implemented through the Biological Farming Association ‘’Elkana’’ which is the partner of USAID/Zrda and BP Georgia in Shida Kartli region.