პროფესიულ განათლებაზე ხელმისაწვდომობის მიზნით, კასპის მუნიციპალიტეტში პროფესიული კოლეჯის სასწავლო კორპუსის სამშენებლო სამუშაოები დასრულდა და სამშენელო პროექტი ბოლო ეტაპზე, შენობის მატერიალურ-ტექნიკური რესურსით აღჭურვაზე გადავიდა. ინფრასტრუქტურული პროექტი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერითა და ადგილობრივი თვითმმართველობის აქტიური ჩართულობით განხორციელდა.
ახალი პროფესიული კოლეჯი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა, შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი ხოჯევანიშვილმა და კასპის მაჟორიტარმა დეპაუტატმა ირაკლი მეზურნიშვილმა ადგილობრივი თვითმმართველობისა და სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად დაათვალიერეს.
200 სტუდენტზე გათვლილი სამსართულიანი თანამედროვე შენობა სრულად ადაპტირებულია შშმ პირებისთვის და შეესაბამება საერთაშორისო სტანდარტებს. პროექტის ჯამური ღირებულება 4,272,794.87 ლარს შეადგენს.
სამხარეო ადმინისტრაციის, მაჟორიტარის ხელმძღვანელობითა და კერძო სექტორთან აქტიური კომუნიკაციის საფუძველზე გამოიკვეთა რიგი პროფესიული პროგრამები, რომელთა სწავლება კოლეჯში დაინერგება: ელექტროშედუღება, ხარატი, მაღალი ძაბვის ელექტროობა, ელექტროსამონტაჟო სამუშაოები, ამწის ოპერატორ მემანქანე, ვეტერინარია, ტრაქტორისტ მემანქანე, მებაღე, მეხილე და ა.შ. 2020 წლის შემოდგომიდან კოლეჯი პირველ სტუდენტებს მომზადება-გადამზადების პროგრამებზე მიღებს.
წელს პირველად პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებზე რეგისტრაციის ხანგრძლივობა გაიზარდა და სასურველ პროგრამაზე დარეგისტრირება შესაძლებელია 20 მაისიდან 10 აგვისტოს ჩათვლით კოლეჯების დისტანციური მხარდაჭერით ან/და ონლაინ:

Kaspi Municipality has been completed, and the construction project has recently moved to the final
In order to access vocational education, the construction of a vocational college building in Kaspi Municipality has been completed, and the construction project has recently moved to the final level of equipping  the building with material and technical resources. This constructing  infrastructural project  was implemented by the financial supporting of the Ministry of Education, Science, Culture  and Sport of Georgia and an active engagement of the local self-government
The Deputy of the Minister of Education,Science, Culture and Sport,-Tamar Kitiashvili, Shida Kartli State Representative Giorgi Khojevanishvili and Irakli Mezurnishvili,- the MP from Kaspi, visited the new vocational college together with the authorities of the local self-government and the Minsitry.
The three-storey modern building for 200 students is fully adapted for people with disabilities and meets international standards. The total cost of the project is 4,272,794.87 GEL.
Based on the leadership of the regional administration, the majoritarian MP  and active communication with the private sector, a number of professional programs have been identified which will be introduced at the college:  an electric welding, a turner’s profession,
a high voltage electricity, electrical montage works, aan operator-driver of a crane, veterinary science, a tractor operator, a gardener, a fruit-grower and etc. The college will be ready to admit the first-year students for training programs in autumn, 2020.
For the first time this year, the registration period for vocational education programs has been increased and you can register for the desired program from May 20 to August 10 with the remote support of colleges and / or online: