შიდა ტურიზმის გახსნასთან ერთად სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ მხარდაჭერით შიდა ქართლში, სოფელ ქიშხეთში სასტუმრომ ,,მწერლები“ ფუნქციონირება დაიწყო. პროექტის ინვესტიციის ჯამური მოცულობა 15 მლნ ლარზე მეტს შეადგენს და პირველი 2 წლის განმავლობაში აღებული სესხის საპროცენტო განაკვეთს სააგენტო „აწარმოე საქართველოში“ დააფინანსებს. 20 ნომრიან სასტუმროში, ამ ეტაპზე 30 ადამიანი დასაქმდა, თუმცა სამომავლოდ სასტუმროს მენეჯმენტი 40-მდე ნომრის დამატებას და დასაქმებულთა გაზრდას გეგმავს. აღსანიშნავია, რომ დასაქმებულების უმრავლესობა ადგილობრივია.
გახსნის ღონისძიებას შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებული გიორგი ხოჯვანიშვილი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე ირაკლი ნადარეიშვილი და სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ დირექტორი მიხეილ ხიდურელი დაესწრებიან.
,,შიდა ქართლში მსგავსი დონის სასტუმრო პირველია, რაც ნამდვილად მნიშვნელოვანია რეგიონის ეკონომიკური თუ ტურისტული გავნითარების თვალსაზრისით. დარწმუნებული ვარ ქვიშხეთში და სასტუმრო ,,მწერლები“ მიმზიდველი ლოკაცია იქნება, როგორც უცხოელი, ისე ადგილობრივი დამსვენებლებისთვის.“ - აღნიშნა გიორგი ხოჯევანიშვილმა.
სასტუმროში განთავსებულია ქართული ტრადიციული კერძების რესტორანი, ლაუნჯი, საკონფერენციო დარბაზი, მინი კინოთეატრი და ბავშვების ოთახი. ასევე, სასტუმროს ტერიტორიაზეა ორი აუზი, ღია და გადახურული ვერანდა, სათამაშო მოედანი და ვერტმფრენის დასაჯდომი მოედანი.

Hotel "Writers" was opened in Kvishkheti with the support of "Produce in Georgia"
With the opening of the local tourism, with the support of the agency "Produce in Georgia", the hotel "Writers" has started operating in Shida Kartli, in the village of Kishkheti. The total investment volume of the project is more than 15 million GEL and the loan interest rate taken during the first 2 years will be financed by the agency "Produce in Georgia". At the 20-room hotel, 30 people have been employed so far, but in the future the hotel management plans to add up to 40 rooms and increase the number of employees. It is noteworthy that most of the employees are local.
The State Representative of Shida Kartli,-Giorgi Khojevanishvili, Irakli Nadareishvili,- the Deputy Minister of the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia and Mikheil Khidureli,-Director of the ‘’Produce in Georgia’’ Agency attended the openenig ceremony.
“This is the first hotel of its kind in Shida Kartli, which is really important in terms of economic or tourist development of the region. I am sure that Kvishkheti and Hotel ‘’Writers’’ will be an attractive location for both foreign and local tourists,’’ said Giorgi Khojevanishvili.
The hotel has a restaurant of traditional Georgian dishes, lounge, conference hall, mini cinema and children's room. There are also two swimming pools, an open and covered balcony,  a playground and a helicopter landing pad.